סגור

לאחר עשרות שנות היעדרות: חוזה ראשון ליבוא ישיר של רכב מרוסיה לישראל

אוטומקס, שעוסקת ביבוא מקביל של רכבים, חתמה על הסכם לשיווק של רכביה המסחריים של GAZ בישראל. החברה הרוסית שהוקמה בשנות השלושים של המאה הקודמת קיבלה ב-2019 סיוע ממשלתי בהיקף של 468 מיליון דולר

לאחר עשרות שנים שחלפו מאז שהמכונית האחרונה מתוצרת ברה"מ לשעבר יובאה לישראל, לאדה, יצרן רכב רוסי חדש נכנס לישראל. כך, לפי דיווח של חברת אוטומקס לבורסה. החברה, שעוסקת ביבוא מקביל של רכבים, חתמה על הסכם לשיווק של רכביה המסחריים של GAZ הרוסית בישראל.
1 צפייה בגלריה
רכב של GAZ הרוסית
רכב של GAZ הרוסית
רכב של GAZ הרוסית
(צילום: יצרן)
GAZ (גא"ז -גורקובדקי אוטומובילי זאווד) החלה את דרכה בדומה ליצרניות רכב רוסיות רבות כמפעל שהוקם על ידי הממשל הרוסי בשנות השלושים של המאה הקודמת, כדי לייצר העתקים של רכבים מערביים (פורד במקרה זה) עבור שוק הרכב הרוסי המתפתח והצמא לרכבי עבודה. עם השנים גא"ז הלכה והתמקדה ברכבי עבודה ורכבים מסחריים ועברה מספר גלגולים עד שב-2019 זכתה לחבילת חילוץ מהממשל הרוסי בהיקף של 468 מיליון דולר. כיום החברה מייצרת מספר דגמים מסחריים.
לפי הודעת אוטומקס, היצרן ימכור לחברה הבת כלי רכב, עפ"י הזמנות שתבצע החברה הבת מעת לעת, ללא התחייבות החברה הבת למינימום הזמנות. כמו כן, היצרן יספק לחברה הבת שירותי אחריות לכלי הרכב, בהתאם להסכם שירות ואחריות אשר צפוי להיחתם בימים הקרובים, וגם יספק לה חלקי חילוף.
אוטומקס התמחתה כאמור עד כה ביבוא של מכוניות ביבוא מקביל (מכוניות שנרכשות ע"י יבואן הרכב מ"דילרים" בחו"ל). אוטומקס היא היבואנית הגדולה ביותר בישראל של רכבים ביבוא מקביל ואולם בכיריה מתמודדים בימים אלה עם כתב אישום במסגרתו נאשמים בכירי החברה בין היתר בזיוף מסמכי יבוא.