סגור
האפיפיור פרנסיסקוס עם אנשי פולקסווגן ודגמי הופלקסווגן החשמליות שישמשו את הוותיקן
האפיפיור פרנסיסקוס עם אנשי פולקסווגן והדמים החשמליים שימשו את הוותיקן (צילום: פולקסווגן)

הברית החדשה: הוותיקן סגר עסקה עם פולקסווגן

המדינה הקטנה בעולם ויצרנית הרכב הגרמנית הצהירו כי בשנה הבאה יועברו לוותיקן, לשימוש רשמי, 40 מכוניות חשמליות מדגמי ID, כחלק מתוכנית להחליף את כל צי הרכב שלה לחשמלי עד לשנת 2030. עדיין לא ברור האם האפיפיור פרנסיסקוס עצמו יוסע בפולקסווגן

פולקסווגן תצייד את המדינה הקטנה בעולם במכוניות חשמליות החל משנה הבאה. לפי הצהרה משותפת של פולקסווגן ושל הוותיקן, בשנה הבאה תספק יצרנית הרכב לוותיקן כ-40 מכוניות חשמליות מדגמי 3 ID, 4 ID ו-5 ID במסגרת תוכנית הדרגתית להחליף את כל צי הרכב של הוותיקן ברכבים חשמליים עד שנת 2030.
המכונית הראשונה ששימשה את הוותיקן, שלא מקפידה לעשות שימוש דווקא במכוניות מתוצרת איטליה ובעבר כבר השתמשה במכוניות של פולקסווגן, היתה פיאט 525 מודל 1929 ששימשה גם להסעת האפיפיור. אחריה, בשנות ה- 30, כשמכוניות יוקרה נחשבו נדירות באיטליה שהעדיפה את הפיאט טופולינו, הוותיקן הצטייד במספר דגמים של קדילאק ששימשו בעיקר למטרות ייצוגיות אך גם למטלות יומיות, לצד רכבי שטח של פיאט.
בשלב זה לא ברור האם האפיפיור עצמו יסע בפולקסווגן החשמלית אבל מה שבחטוח זה שפולקסווגן בחרה ב"פרזנטור" בעל החשיפה הגדולה ביותר בעולם.