סגור
רכב כביש-שטח סיני BYD TANG
רכב כביש-שטח סיני BYD TANG (צילום: יצרן)

לא רק ישראל: BYD הסינית נכנסת גם לגרמניה ושוודיה

לפי הפרסומים, היצע הדגמים הראשוני צפוי לכלול את ה-TANG - רכב כביש-שטח שמוצע הן בגרסאות חשמליות והן בגרסאות פלאג אין-הייבריד

יצרנית הרכב הסינית BYD הודיעה השבוע על כניסה לשוק הרכב הישראלי. כעת מתברר שישראל מצטרפת למספר מדינות שהחברה נכנסת אליהן, לפני החמרת כללי התקינה באירופה. לפי הודעת BYD, החברה תיכנס לשני שוקי ליבה באירופה - גרמניה ושוודיה - באמצעות HEDIN MOBILITY, מפיצה שוודית שתהפוך למפיצה השנייה של BYD באירופה אחרי LOWMAN ההולנדית, שחתמה על הסכם הפצה עם BYD לפני כחודשיים.
לפי הדיווחים באירופה, עקרונות ההפצה של BYD - גם בהולנד וגם בגרמניה ושוודיה - דומים למדי לאלה שתוארו בהודעתה של שלמה מוטורס בישראל, כלומר החדירה תבוצע במהלך הרבעון האחרון של השנה הנוכחית. שוק הרכב בישראל מבוסס למעשה על כללי התקינה הנהוגים באירופה, ארה"ב וקנדה. שלמה מוטורס, יבואנית BYD, טרם פרסמה את היצע הדגמים שישווקו בישראל, אך מטבע הדברים מדובר בדגמים הנושאים תקינה אירופית, כלומר דגמים המיועדים לשיווק גם באירופה. לפי הפרסומים באירופה, היצע הדגמים הראשוני צפוי לכלול את ה-TANG - רכב כביש-שטח שמוצע הן בגרסאות חשמליות והן בגרסאות פלאג אין-הייבריד.