סגור

טויוטה חשמלית ושבדית נקייה - הדגמים החדשים שמתקרבים לישראל

לפי רישומי משרד התחבורה, שלושה דגמים חדשים עתידים להגיע בקרוב לנמלי ישראל: טויוטה חשמלית bz4x, פולסטאר 2 השבדית וגם מרצדס EQE עם טווח נסיעה של 600 ק"מ

טויוטה bz4x, רכב הכביש שטח החשמלי של טויוטה, עתיד להגיע ארצה ממש בקרוב, כך עולה מרישומי משרד התחבורה שמסכמים את יבוא הרכב הצפוי לישראל. רישומי משרד התחבורה מפרטים בדרך כלל את דגמי המכוניות שיגיעו ארצה ממש במהלך הימים הקרובים, ובחלק מהמקרים מכוניות שכבר הגיעו לנמל.


הרישומים מפרטים גם את מחיר הרישום המוצהר של הרכב - כלומר מחירו הצפוי על ידי היבואן. עם זאת, המחירים שעליהם מצהירים היבואנים הם לעתים לא סופיים ומיועדים גם "לבלבל את האויב" - כלומר יבואני רכב אחרים שמקבלים גם את רשימות היבוא.
כאמור, המכונית החשובה ביותר אשר מופיעה ברשימת היבוא היא טויוטה bz4x, הטויוטה החשמלית הראשונה שתשווק בעשור הנוכחי. לפי רישומי משרד התחבורה, המחיר שעליו הצהירה יבואנית טויוטה הוא 229,990 שקל. רישומי היבוא של מדינת ישראל אינם מפרטים באיזו רמת גימור של הרכב מדובר – אך לפי טויוטה העולמית הגרסה הבסיסית של החשמלית של טויוטה מסוגלת לנסוע לטווח של מעל 500 קילומטרים.

2 צפייה בגלריה
טויוטה סילבר חשמלית bz4x
טויוטה סילבר חשמלית bz4x
טויוטה חשמלית bz4x
(צילום: יצרן)

לצד הטויוטה החשמלית, מופיע רכב נוסף וחשוב לא פחות: פולסטאר 2. פולסטאר השבדית הודיעה על כוונתה להיכנס לשוק הרכב הישראלי לפני מספר חודשים ולפי רישומי מדינת ישראל מכונית ראשונה מתוצרתה - פולסטאר 2 - נרשמה על ידי חברת מאיר.
המחיר המוצהר של הפולסטאר 2 כפי שנרשם על ידי מדינת ישראל הוא 290 אלף שקל, מחיר שממצב אותה מול גרסאותיה הבכירות של טסלה 3. עם זאת, לפי פרסומים בארה"ב פולסטאר הודיעה לנציגיה בארה"ב ובאירופה על שורה של העלאות מחירים שנובעות ממחסור בליתיום לסוללות רכב חשמלי, כך שיתכן שהמחיר המוצהר למדינת ישראל אינו משקף את תנודות המחיר הצפויות.

2 צפייה בגלריה
פולסטאר 2 מכונית שבדית נקייה
פולסטאר 2 מכונית שבדית נקייה
פולסטאר 2 השבדית
(יצרן)

לצד הפולסטאר מופיע רישום נוסף של מכונית יוקרה חשמלית: מרצדס EQE המסוגלת לנסוע לטווח של מעל 600 קילומטר. לפי רישומי מדינת ישראל, ה-EQE נרשמה בארבע גרסאות שונות, במחירים שנעים בין 499,990 שקל לגרסת הבסיס ל-699,990 שקל עבור הגרסה הבכירה.