סגור

אחרי הנחשים: ניסיון הצתה במפעל שמקימה טסלה בגרמניה

פעילי שמאל קיצוניים טענו ברשתות החברתיות כי הציתו כבלי מתח גבוה במקום - לדבריהם, טסלה אינה חברה ירוקה, ואיכות הסביבה אינה נמצאת בראש מעיניה


המפעל החדש של טסלה אשר הולך ונבנה בגרמניה, לא הרחק מברלין, ידע לא מעט מכשולים: פצצות ממלחמת העולם השניה נמצאו בשטחו, נחשים הטרידו את שלוות חובבי איכות הסביבה אשר דרשו את הפסקת הקמתו, ותושבים מקומיים נלחמו ביצרנית המכוניות החשמליות עקב חשש מהרעלת מקורות מים; כעת, המשטרה בגרמניה חוקרת ניסיון הצתה לכאורה בשטח המפעל אשר התרחש הבוקר. לא היו נפגעים, ולא נגרם נזק.


משטרת גרמניה פרסמה הודעה לפיה "אינה שוללת חשד להצתה", זאת לאחר שפעילי שמאל קיצוניים במדינה נטלו אחריות למעשה ברשתות החברתיות.

1 צפייה בגלריה
השטח שעליו ייבנה מפעל טסלה ב גרונהייד גרמניה.
השטח שעליו ייבנה מפעל טסלה ב גרונהייד גרמניה.
המפעל של טסלה בגרמניה
(צילום: רויטרס )


הפעילים אף פירטו בדיוק את אשר אירע במקום: הצתה של כבלי מתח גבוה אשר מובילים אל המפעל. בין היתר טענו אותם פעילים כי טסלה אינה חברה ירוקה וכי איכות הסביבה אינה נמצאת בראש מעיניה.
המפעל החדש של טסלה בגרמניה מיועד בין היתר להרכיב את טסלה מודל Y עבור השוק האירופי וייתכן שגם עבור השוק הישראלי. קיבולת הייצור המיועדת של המפעל, שפתיחתו נדחתה בינתיים לשנה הבאה, היא כ-500 אלף מכוניות בשנה.
בתוך כך הודיעה היום טסלה ישראל על חנוכת עמדות סופרצ'ארג'ר בקניון עזריאלי בחיפה. לפי טסלה, טעינה בת חמש דקות תספק 120 ק"מ של טווח נסיעה.