סגור

סרטון ויראלי של לקוחה זועמת עושה לטסלה צרות בסין

אישה עלתה על גג מכונית טסלה ביריד בשנגחאי עם חולצה ועליה הכיתוב "הבלמים לא עובדים". טסלה טענה שהאישה היתה מעורבת בתאונה בשל "מהירות מופרזת". התקשורת בסין מתחה ביקורת חריפה על התנהלות "יהירה" של החברה. גם הרגולטורים לא נותרו אדישים

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה ניצבת בפני אחד ממשברי יחסי הציבור הקשים ביותר שלה בסין - שוק שמשקיעים רואים כחיוני עבור צמיחתה העתידית. החברה האמריקאית עומדת בפני לחץ גובר, בעוד אמצעי התקשורת שבשליטת המדינה והרגולטורים מבקרים אותה בעקבות מחאה של לקוחת החברה ביריד רכב מרכזי השבוע.


ביום שני, אישה שטענה שהיא לקוחה של החברה נעמדה על גבי אחת ממכוניות החברה ביריד הרכב של שנגחאי עם חולצה שעליה היה כתוב "הבלמים לא עובדים" בסינית. היא מחתה נגד כשל בבלמים, לכאורה, שאירע במכוניתה – נושא שמשתמשי מדיה חברתית נוספים טוענים בחודשים האחרונים שהוא בעייתי.
סרטון של התקרית הפך לוויראלי ברשתות החברתיות. משטרת שנגחאי זיהתה את המפגינה כאישה ששם משפחתה הוא צ'אנג, ואמרה שהיא נשפטה לחמישה ימי מעצר בעקבות הפרת הסדר הציבורי. טסלה טענה שהאישה הייתה מעורבת בתאונה בפברואר, שנגרמה עקב "מהירות מופרזת", ושבמשך חודשיים של משא ומתן היא לא אפשרה בדיקת צד שלישי של הבלמים, ותחת זאת התעקשה לקבל החזר על המכונית.


סגן הנשיא של טסלה בסין, טאו לין, אמר בראיון לתקשורת שהאישה קיוותה להרוויח מהתקרית, אך שהחברה לא מצאה שום סיבה להיענות לרצונה. בפוסט שהעלתה לפלטפורמת ווייבו, מסרה טסלה שאין בכוונתה להגיע לפשרה מול "דרישות לא הגיוניות".
בעקבות הדברים פרסמו ערוצי חדשות בשליטת הממשלה טורי מערכת נגד החברה, בעוד נציבות הענישה המרכזית של המדינה פרסמה אזהרה. אחד הטורים, שכותרתו "שלושה שיעורים שעל טסלה ללמוד", ייעץ לחברה לא להיות "יהירה", ו"לכבד" את שוק צרכני הרכב הסיני.