סגור

בלעדי
מנהלת רשות החברות לדירקטוריון חברת החשמל: "פעלו באופן מיידי לייצוב הנהגת החברה"

מיכל רוזנבוים ביקשה ש"הדיון יעשה בצורה עניינית תוך חתירה להגעה להסכמות רחבות בנושאים אלה". החל מיום שישי לא יהיה בחברה מנכ"ל כי עופר בלוך מסיים את כהונתו, והיו"ר דב בהרב התפטר בשבוע שעבר

מנהלת רשת החברות מיכל רוזנבוים שיגרה היום מכתב אל חברי דירקטוריון חברת החשמל שבו קראה להם "לפעול באופן מיידי לייצוב הנהגת החברה ולהשלים את המשימה אשר הטלתם על היו"ר הפורש (אשר לצערנו לא השלים את המשימה) על בסיס קרטריונים מקצועיים לבחירת מ"מ למנכ"ל החברה".1 צפייה בגלריה
מיכל רוזנבוים ודב בהרב
מיכל רוזנבוים ודב בהרב
מיכל רוזנבוים ודב בהרב
(צילומים: אלעד מלכה, אוראל כהן)

רוזנבוים ביקשה מהדירקטוריון שיכונס היום אחר הצהריים ש"הדיון יעשה בצורה עניינית תוך חתירה להגעה להסכמות רחבות בנושאים אלה".
כלכליסט חשף ביום חמישי שהדירקטוריון מינה את יצחק בלמס המשנה למנכ"ל כממלא מקום אבל לאחר מכן ביטל את ההחלטה.
החל מיום שישי לא יהיה בחברה מנכ"ל כי המנכ"ל עופר בלוך מסיים את כהונתו, והיו"ר דב בהרב התפטר בשבוע שעבר.
רוזנבוים הוסיפה כי "אני שבה ומזכירה לכם את האחריות המוטלת על כתפיכם כדירקטורים, הן אחריות חוקית והן אחריות ציבורית, אחריות המטילה על כל אחד ואחת מכם לפעול באופו שקול ואחראי ושקילת אך ורק האינטרסים הציבוריים לטובת פעילות החברה. אני סמוכה ובטוחה כי נקיטה בצעדים אלה מתוך אחריות מקצועית תוביל את החברה להישגים הראויים לה. אנו נמשיך לסייע וללות אתכם ואת החברה ולעמוד לשירותכם לטובת השגת מטרה חשובה זו".
עוד הוסיפה כי "רשות החברות תבחן את הטענות של בהרב ביחס למינוי מנכ"ל החברה באופן יסודי ומעמיק בין היתר במסגרת חוות דעת לוועדה לבדיקת מינויים. בנוסף הרשות תקיים בירור יסודי בנוגע לעובדות העומדות בבסיס טענותיו של בהרב, ישירות עם בהרב עצמו ועם גורמים נוספים בחברה. הרשות החלה באופן מיידי בבדיקות הנדרשות לשם כך".
במקביל "הרשות תפעל לקדם באופן מיידי את הליכי המינוי של יו"ר דירקטוריון החברה מייד עם קבלת מועמדות מטעם השרים. בתוך כך, שמחנו לראות כי חוות הדעת של היועצת המשפטית של החברה יעל נבו ושל חברת ההשמה בנוגע להליך איתור המנכ"ל הינן תקינות אולם כפי שהובהר הרשות תבצע ותשלים את הבדיקות באופן עצמאי אף היא".