סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

גינה הידרופונית, מגרש כדורסל על הגג וחופשת לידה לאבות: מעטפת הבריאות של eBay ישראל

במרכז הפיתוח המקומי של ענקית המסחר באינטרנט, עוטפים את העובדים בהרצאות, סדנאות, חדר כושר וטורניר כדורסל על גג הבניין. כתבה נוספת בסדרת ״עובדים בריא, ארגון בריא״

נוסדה: 1995 (כשופינג.קום), נרכשה ב-2005 על ידי eBay
עובדים: כמה מאות
מרכזים: 1 (+1 נוסף בקרוב)
לפני מספר חודשים נכנסו עובדי eBay בישראל לכוננות. הסיבה לדריכות לא הייתה עסקית, אלא תחרות אורח חיים בריא נושאת פרסים, בה השתתפו כלל העובדים. במוקד התחרות עמדה השאלה: מי יצליח לצעוד יותר. ״התחרות הייתה צוותית״, מסבירה עדי סיצ׳וק, מנהלת חווית עובד, אופרציה והתנדבות בקהילה בחברה. ״15 צוותים התחרו ביניהם במשך שבועיים, והייתה ממש תחושה שכל החברה גועשת. עובדים שיתפו אחד את השני בכמות הצעדים בסלאק, ודרבנו אחד את השני. התחרות יצרה עוד מחוברות בין העובדים גם אם לא רק בעינייני עבודה".
3 צפייה בגלריה
הנבחרת של איביי באימון במגרש הכדורסל על גג הבניין
הנבחרת של איביי באימון במגרש הכדורסל על גג הבניין
הנבחרת של איביי באימון במגרש הכדורסל על גג הבניין
(באדיבות: eBay)
במרכז הפיתוח של eBay בישראל מגדירים את תחום בריאות העובדים כהוליסטי: החברה מציבה מעטפת מרובת תחומים, שכל עובד בוחר מה לאמץ מתוכה בהתאם לצורך ולזמינות. בין היתר, מדובר בהרצאות בנושאי תזונה, מדיטציה, אורח חיים בריא, איזון בית-עבודה ועוד; בדיקות סקר מקיפות לעובדים שעברו את גיל 40; ייעוץ ארגונומי לעובדים מהבית. בנוסף, רופאים מומחים, כמו רופאי עור למשל, מגיעים אחת לתקופה להציע בדיקות בתוך מרכז החברה – ומקלים בכך על עובדים שלא מצאו זמן להגיע לקופת החולים.
חודש חופש בשביל הכיף
eBay ישראל היא למעשה שופינג.קום לשעבר, שנרכשה על ידי ענקית הקמעונאות האמריקאית ב-2005, והפכה למרכז הפיתוח המקומי שלה. בימים אלה, כנהוג בחברות רבות אחרות במשק, התאימה החברה את פעילותה לתקופת הקורונה ובתוכה גם את תפיסת אורח החיים הבריא. פעילויות כמו הרצאות, סדנאות ואימוני כושר עברו למתכונת מקוונת, כשבמקביל גם מתקני החברה הפיזיים עברו שדרוג. ״הגדלנו והנגשנו את חדרי האוכל ושמנו דגש מיוחד על כל נושא המזון הבריא״, אומרת סיצ׳וק. ״כל ארוחה כוללת פלטות של ירקות, פירות, יוגורטים בריאים וגרנולה ומגוון רחב של אופציות בריאות נוספות״.
3 צפייה בגלריה
עדי סיצוק - מנהלת חווית עובד, אופרציה והתנדבות בקהילה בחברה.
עדי סיצוק - מנהלת חווית עובד, אופרציה והתנדבות בקהילה בחברה.
עדי סיצוק - מנהלת חווית עובד, אופרציה והתנדבות בקהילה בחברה.
(צילום: עודד לבנט)
המטרה הגדולה הבאה שמסמנים ראשי החברה היא הגדלת כמות מכשירי הספורט הזמינים במרכז הפיתוח. על פי התוכנית, מכשירים חדשים רבים ומיני משקולות בגדלים שונים יוכנסו בקרוב לשימושם של העובדים במטרה לאפשר להם הפסקה ספורטיבית במהלך יום העבודה. מי שמחפשים תחביב להורדת המתח, יכולים להצטרף לתחזוקת הגינה ההידרופונית שהוקמה במשרדים, או להתחלק לקבוצות ולהתחרות אלה באלה במגרש הכדורסל שהוקם על גג הבניין. אחת לשנה אף נערך טורניר מיוחד שאליו מוזמנות נבחרות משבע חברות הייטק נוספות, כולל הפנינג בריאות שמקיף את האירוע.
בכל הנוגע לאיכות חיים ואיזון בית-משרד, מתגאים ב-eBay ישראל במודעות גבוהה לחיי המשפחה. החברה מאפשרת לאבות שנולדו להם ילדים שלושה חודשי חופשת לידה בתשלום במהלך השנה הראשונה לחיי התינוק. בנוסף, אחת לחמש שנים מאפשרת החברה לקחת חודש חופש בתשלום מלא, המכונה ״סבטיקל״. מטרת החופשה המיוחדת היא פסק זמן לדברים שאוהבים במיוחד – תחביב, נופש ארוך, מעבר דירה או בניית בית, בילוי עם המשפחה או כל דבר שהעובד מעוניין לעשות.
3 צפייה בגלריה
הגינה ההידרופונית של איביי
הגינה ההידרופונית של איביי
הגינה ההידרופונית של איביי
(צילום: יונתן שרון)
דרך נוספת להעלאת המודעות לאורח חיים בריא היא חיבור למקרים אישיים של עובדים. "לפני כשנה, בחודש המודעות לסרטן השד, לקחנו שני עובדים ששיתפו בסיפור האישי שלהם – עובדת שחלתה בסרטן והחלימה ממנו, ועובד שבת הזוג שלו חלתה ונפטרה לבסוף״, אומרת סיצ׳וק, ״זה היה מרגש ונוגע ללב. לקחנו אירוע בריאות גלובלי ונתנו לו את הנגיעה האישית שלנו, כדי שהעובדים יתחברו אליו יותר".
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.