סגור

בלעדי
האוצר שוב דורש מהדואר: לעצור את מכירת הנכסים

במהלך הדיונים על הפרטת הדואר התברר למשרד האוצר כי חברת הדואר מוכרת נכסי מקרקעין כדי לשפר את מאגר המזומנים שלה ולממן את פעילותה השוטפת - ודרש להפסיק את המכירה. לאחרונה גילו באוצר כי מכירת הנכסים נמשכת

מנכ"ל משרד האוצר רם בלינקוב, המשמש כממלא מקום מנהל רשות החברות הממשלתיות, פנה באחרונה אל חברת הדואר בדרישה להפסיק ולמכור נכסים שברשותה, כך נודע ל"כלכליסט".
לפני חודשיים, בנובמבר 2021, בעיצומם של הדיונים בין משרד האוצר למשרד התקשורת על הפרטת הדואר, התברר לבלינקוב שחברת הדואר פועלת לממש נכסים, כשהתמורה נועדה לשמש לשיפור מאגר המזומנים של החברה ולמימון פעילותה השוטפת
3 צפייה בגלריה
סניף הדואר באשדוד שהוצא מכרז למכירתו
סניף הדואר באשדוד שהוצא מכרז למכירתו
סניף הדואר באשדוד שהוצא מכרז למכירתו
(צילום: גוגל מפס)
ב־17 בנובמבר 2021 קיים בלינקוב ישיבה עם יו"ר החברה דאז חזי צאיג והמנכ"ל דני גולדשטיין, שבו תבע בלינקוב להפסיק באופן מיידי את מימוש נכסי המקרקעין של החברה. למרות זאת התברר לו לאחר הפגישה כי החברה המשיכה לקדם תוכניות למימוש נכסים. לאחר הישיבה קיימה הדואר שני מכרזים נוספים, בהיקף משמעותי של עשרות מיליוני שקלים, על הנכסים ברחוב הצבי בירושלים וברחוב רוגוזין באשדוד.
3 צפייה בגלריה
דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל
דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל
דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל
(אוראל כהן)
לאחרונה, לאחר שהתברר שדרישתו לא יושמה, פנה בלינקוב שוב אל הדואר בדרישה לכנס דיון דחוף בדירקטוריון החברה כדי לקבל החלטה לעצור את מימוש נכסי המקרקעין כולל בשני המכרזים באשדוד ובירושלים. בלינקוב הזכיר בפנייתו האחרונה כי החברה נמצאת בהליכים של הפרטה וביקש להופיע בפני דירקטוריון החברה כדי לדון במצבה ובדרכים לשיפור במצבה.
בחודש שעבר הודיעו שר התקשורת יועז הנדל ושר האוצר אביגדור ליברמן על מתווה ההפרטה של הדואר, שתופרט באופן מלא. בשלב ראשון תנסה המדינה להנפיק בבורסה 40% ממניות הדואר כש־60% הנוספים יימכרו בשלב מאוחר יותר, אז גם תוכרע סוגיית השליטה העתידית בחברה. ההחלטה התקבלה לאחר שורת דיונים בהשתתפות הדרגים המקצועיים באוצר ובשיתוף רשות החברות.
3 צפייה בגלריה
רם בלניקוב מנכ"ל האוצר החדש
רם בלניקוב מנכ"ל האוצר החדש
רם בלניקוב, מנכ"ל האוצר החדש
(אלכס קולמויסקי)
בשבועות הקרובים צפוי להיכנס לתפקיד היו״ר החדש של הדירקטוריון, מישאל וקנין. במשרדי האוצר והתקשורת מקווים כי וקנין, שאושר על ידי הוועדה למינוי בכירים בראשות השופטת בלהה גילאור, יוביל את הרפורמות בדואר, שיכללו תוכנית הבראה מקיפה, הסרת הרגולציה מהדואר ופתיחת השוק לתחרות.