סגור
אולפן אל-מיאדין
אולפן אל-מיאדין (צילום מסך)

הקבינט אישר לסגור את פעילות רשת אל-מיאדין בישראל: "שופר של חיזבאללה"

מדובר בגוף החדשות הראשון שהמדינה סוגרת את פעילותו המקומית מאז תחילת המלחמה, לאחר שהשר גלנט שוכנע כי פעילות הרשת מהווה "פגיעה ממשית בביטחון המדינה". בעקבות החלטת הקבינט חתם שר התקשורת שלמה קרעי על צו לחסימת אתר האינטרנט של הרשת וצו לתפיסת ציוד וכן פנה לאלוף פיקוד מרכז בבקשה לסגור את משרדי הרשת ביו"ש

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר הבוקר (ב') לסגור את הפעילות בישראל של רשת החדשות הערבית אל-מיאדין, שנחשבת לתומכת חיזבאללה – כך לפי הודעה משותפת שפרסמו משרדי התקשורת והביטחון. זאת, לאחר ששר הביטחון, יואב גלנט, שוכנע שפעילות הרשת מהווה "פגיעה ממשית בביטחון המדינה". מדובר בגוף החדשות הראשון שמדינת ישראל סוגרת את פעילותו המקומית מאז תחילת המלחמה.
אל-מיאדין, שהוקמה בלבנון ב-2018, זמינה בישראל בעיקר באמצעות אתרי אינטרנט בערבית, אנגלית וספרדית. היא הוקמה כדי להוות משקל נגד לאל-ג'זירה הקטארית ואל-ערביה האמירתית, ונחשבת הן לתומכת חיזבאללה בלבנון והן לתומכת של משטר אסד בסוריה.
החלטת הקבינט מתבססת על תקנות שעת חירום שקידם שר התקשורת שלמה קרעי, תחת הכותרת של מניעת פגיעה של גוף שידורים זרים בביטחון המדינה. עם זאת, בהודעה שנמסרה לא צויינו הפרסומים שעל בסיסם התקבלה ההחלטה לסגור את הרשת. בעקבות החלטת הקבינט, ובהתאם לסמכויות שמקנות לו תקנות שעת החירום, חתם קרעי על צו לחסימת אתר האינטרנט של אל-מיאדין וצו לתפיסת ציוד, וכן פנה לאלוף פיקוד מרכז בבקשה לסגור את משרדי הרשת ביו"ש.
"מדינת ישראל לא תאפשר את התעמולה המסוכנת של שידורי אל-מיאדין, המנסה, תוך כדי מלחמה, לפגוע באינטרסים הביטחוניים שלה ולשרת את מטרות האויב", אמר שר הביטחון, יואב גלנט, בהודעה לעיתונות. "הצעדים אשר ננקטים נגד אל-מיאדין, שהפכה, הלכה למעשה, שופרו של ארגון הטרור חיזבאללה והעומד בראשו, הם הדבר המתבקש לעשותו למול תומכי הטרור המדמים עצמם לעיתונאים, בזמן שמטרתם אחת: פגיעה בביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. יחד עם כלל גופי הביטחון, המלצתי לפעול נגד הערוץ ולבצע אכיפה פלילית וכלכלית נגד אנשיו".