סגור

פרסום ראשון
ביהמ"ש אישר מכירת קומון סנס מקיסריה לחברה שבדית ב-375 אלף דולר

את הבקשה הגיש נאמן החברה שמונה לה לאחר שנקלעה לקשיים בעקבות הקורונה; החברה מייצרת מוצרי אבחון בתחום בריאות האישה ותירכש ע"י החברה הציבורית השבדית PEPTONIC Medical

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את מכירת חברת מדעי החיים הוותיקה קומון סנס מקיסריה תמורת 375 אלף דולר. בכך אישר בית המשפט את בקשת נאמן החברה, עו"ד מור נרדיה, למכור את קומון סנס לחברה הציבורית השבדית PEPTONIC Medical AB, שלה פעילות פיתוח וייצור מכשור וציוד רפואי בתחום בריאות האישה.
מהחלטת השופטת בטינה טאובר עולה כי רשות החדשנות נתנה את הסכמתה לאישור הסכם המכר. חברת קומון סנס עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של מוצרי אבחון בתחום בריאות האישה ומשווקת את תוצרתה בעיקר ללקוחות/מפיצים מורשים באירופה ובצפון אמריקה.
2 צפייה בגלריה
עו"ד מור נרדיה
עו"ד מור נרדיה
עו"ד מור נרדיה
(צילום:דנה קופל)
ביולי האחרון הוציא בית המשפט צו הקפאת הליכים לקומון סנס לבקשתה. הבקשה נתמכה על ידי 16 עובדי החברה המיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן עקב חדלות פרעון של החברה בין השאר בעקבות מגיפת הקורונה.
במסגרת הבקשה העריכה החברה כי לאורך השנים הושקעו בה כ-100- 150 מיליון שקל. השופטת טאובר מינתה את עו"ד מור נרדיה לנאמן של החברה.
במסגרת הבקשה שהגיש הנאמן לאישור המכר הוא ציין כי "הצעת הרוכשת מגשימה את המטרה שלשמה הנאמן מפעיל את החברה מזה כחודשיים, מבטיחה המשכיות לעשייה מדעית בת למעלה משני עשורים ויש בה לשמור על מקום עבודתם ומטה לחמם של כל עובדי החברה".

2 צפייה בגלריה
עו"ד אופיר רונן 2.5.21
עו"ד אופיר רונן 2.5.21
עו"ד אופיר רונן
(צילום: נדיה פונכץ)

עו"ד אופיר רונן, בא כוח העובדים מסר בתגובה: "במסגרת הליך חדלות הפרעון העובדים יקבלו 100% מהכספים המגיעים להם באמצעות המוסד לביטוח לאומי. כמו כן במסגרת המו"מ שקיימתי עם החברה הרוכשת היא התחייבה לדברים הבאים: להמשיך להעסיק 100% מהעובדים לתקופה של לפחות 12 חודשים, לשמור על תנאי תעסוקתם של העובדים שיהיו ערב הצו למינוי ולשמור לעובדים על הוותק לעניין הבראה וחופשה".