סגור

ממחר: תחנת הרכבת בנתב"ג ומסוף האוטובוסים בטאבה יפעלו כרגיל

זאת בעקבות ביטול המדינות האדומות וצמצום הבידוד לשבים מחו"ל. לפני כחודש הופסקה העלייה מתחנת הרכבת בעקבות המגבלות על הטסים והנוחתים בשל גל האומיקרון

משרד התחבורה הודיע הערב (ב') כי בעקבות ביטול המדינות האדומות וצמצום הבידוד לשבים מחו"ל, התחבורה הציבורית ברכבת ובאוטובוסים מנמל התעופה בן-גוריון וממסוף טאבה ישובו לפעילות מלאה החל ממחר. לפני כחודש הופסקה העלייה מתחנת הרכבת בעקבות המגבלות על הטסים והנוחתים והחשש מהתפשטות גל האומיקרון.


תחנת הרכבת בנתב"ג נפתחה ונסגרה לסירוגין בשנתיים האחרונות בעקבות גלי התחלואה. במרץ 2020, עם פרוץ משבר הקורונה, הוחלט לסגור את תחנת הרכבת בנתב"ג. סגירת התחנה נועדה למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, וזאת בזמן שהמדינה נקטה צעדים דרמטיים נוספים שכללו בסופו של דבר גם את סגירת נתב"ג לטיסות. התחנה נשארה סגורה במשך כשנה, אף שבשנה זאת נתוני התחלואה עלו וירדו, ובחלק מהזמן השמים היו פתוחים. בסופו של דבר באפריל 2021 התחנה חזרה לפעילות מלאה.

2 צפייה בגלריה
תחנת הרכבת בנתב"ג
תחנת הרכבת בנתב"ג
תחנת הרכבת בנתב"ג

שלושה חודשים בלבד לאחר שתחנת נתב"ג נפתחה שוב לפעילות היא עמדה בלב סערה תקשורתית נוספת. ביולי 2021 כבר היתה ממשלה אחרת בישראל, כזו שחרטה על דגלה להימנע ממגבלות כדי למנוע פגיעה במשק ובכלכלה – וזאת אף שנתוני התחלואה בארץ החלו לעלות כחלק מהגל הרביעי של הקורונה. לא כל המגבלות הוסרו לחלוטין, ונקבע כי כל אדם שחוזר מחו"ל יחויב בבידוד מינימלי של 24 שעות.
למרות הנחיות משרד הבריאות וחובת הבידוד, אלפי ישראלים שחזרו מחו"ל השתמשו ברכבת בשביל לנסוע חזרה לביתם. בחודש שעבר נסגרה תחנת הרכבת לנוסעים מנתב"ג כדי לעצור את התפשטות וריאנט האומיקרון. כעת כשהנגיף כבר חדר לארץ ומתפשט לכל עבר – סגירת התחנה כבר אינה רלוונטית.

2 צפייה בגלריה
מעבר גבול טאבה מצרים סיני
מעבר גבול טאבה מצרים סיני
מעבר גבול טאבה
(צילום: מאיר אוחיון )

בהודעה שפרסם משרד התחבורה נאמר: "על פי צו משרד הבריאות, מחוסנים ומחלימים הנכנסים ממדינה שאינה מוגדרת 'אדומה' רשאים לנסוע לבידוד בביתם בתחבורה הציבורית, עד לקבלת תוצאות בדיקת הקורונה - בדומה לתקנות שלפני פרוץ הגל החמישי (האומיקרון)".