סגור
ועידת תחזיות: האלוף תומר בר
(אולפן כלכליסט)

צפו בדברי מפקד חיל האוויר הבא בוועידת כלכליסט: "צה"ל כשיר ומוכן לפעולה בכל עת"

שר הביטחון אישר את המלצת הרמטכ"ל למינוי תומר בר לתפקיד. בדצמבר האחרון השתתף בר בוועידת התחזיות של כלכליסט ודיבר על האתגרים של צה"ל ואמר כי "התקפה על האויב מורכבת על ידי מהלומות המובלות על ידי חיל האוויר, אך לא מתבססת רק על פצצות". צפו בראיון שנערך עימו

שר הביטחון בני גנץ אישר את המלצת הרמטכ"ל: ראש אגף התכנון תומר בר, ששירת כטייס F-16 ו-F-15 איגל, יחליף את מפקד החיל הנוכחי נורקין.
בוועידת "כלכליסט" האחרונה תיאר בר את אתגרי צה"ל ואמר: "התקפה על האויב מורכבת על ידי מהלומות המובלות על ידי חיל האוויר, אך לא מתבססת רק על פצצות". צפו בראיון שנערך עימו.

1 צפייה בגלריה
אלוף תומר בר ועידת התחזיות 2020
אלוף תומר בר ועידת התחזיות 2020
אלוף תומר בר בוועידת התחזיות של כלכליסט

בוועידה הסביר בר כי על אף האתגרים, תוכנית תנופה, התוכנית הרב שנתית החדשה של צה"ל, "עלתה על מסילת המימוש". לדבריו, צה"ל הצליח להניע אותה חרף האתגרים התקציביים. "את השקל הראשון אנחנו משקיעים במכפילי הכוח, הם הקטרים שיביאו עימם את ההשתנות. שנית מחפשים את ההזדמנויות עם התעשיות הביטחוניות הישראליות. הסתכלות ארוכת טווח של צה"ל לצמד גמישות של התעשייה מאפשרים להגיע לעמק השווה, וזה win-win לכולם. אנו מחפשים שותפויות בעולם לפיתוח פרויקטים עתירי ממון. דווקא בעידן הקורונה אנחנו רואים מדינות מערביות רבות המייצבות את תקציב הבטחון ומחפשות שיתופי פעולה, וצה"ל הוא צבא מעניין עבורן".
בר, שמשמש כראש אגף התכנון במטכ"ל, יגיע לתפקיד בדומה לשני קודמיו, נורקין ואמיר אשל, לאחר אותו תפקיד אלוף ראשון באגף התכנון. לפני כן עמד בר בראש מטה חיל האוויר ונחשב ליד ימינו של האלוף נורקין, שיוחלף על ידו בחודשים הקרובים, בתום חמש שנות כהונה. על התפקיד התמודד בר מול ראש אגף מעגל שלישי ואיראן במטכ"ל, אלוף טל קלמן.