סגור
Dun's 100

קבוצת גבאי - התחדשות עירונית בקריית אונו ובפתח תקווה - כל היתרונות

מרכז הארץ משנה את פניו עם תוכניות התחדשות עירונית רבות. אם תשאלו את מנהלי קבוצת גבאי, האם כדאי לקנות דירה בפתח תקווה או בקרית אונו, הם יגידו לכם כי שתי האופציות מצוינות. אלי גבאי, בעלים וסמנכ"ל הפיתוח העסקי, אומר כי "חשוב לבנות במחובר אל המארג האורבני ובהתאם לצביון העירוני הייחודי של כל עיר, ככה יוצרים מגורים שאנשים באמת רוצים לגור בהם"

אתם לפני רכישת דירה חדשה מקבלן ומתלבטים בין קריית אונו לפתח תקווה? אתם ורבים אחרים מתחבטים בסוגיה, איזו עיר מבין השכנות כדאית יותר לרכישת דירה חדשה. שאלנו את קבוצת גבאי, יזמית נדל"ן המקימה פרויקטים של התחדשות עירונית בשתי הערים, כדי לקבל מידע ממקור ראשון, ששומע את ההתלבטויות מרוכשי הדירות הפוטנציאליים מדי יום ביומו.
קריית אונו ופתח תקווה הן ערים המתפתחות וצומחות בקצב מהיר ביותר. עדות לכך, היא במספר הרב יחסית של פרויקטים של התחדשות עירונית הנמצאים בהן. אלי גבאי, בעלים וסמנכ"ל הפיתוח העסקי, מסביר מדוע, "אלו ערים אמנם עם אופי שונה כל אחת, אך מדובר בסיבות דומות, שהופכות אותן קורצות במיוחד לאנשים המחפשים לקנות דירה חדשה בפרויקט התחדשות עירונית. מחיר אטרקטיבי, נגישות נוחה לכלל גוש דן וחיי קהילה הם מה שמושך אנשים להתחדשות עירונית בערים האלו".

5 צפייה בגלריה
אלי גבאי  בעלים קבוצת גבאי
אלי גבאי  בעלים קבוצת גבאי
אלי גבאי, בעלים קבוצת גבאי: "פתח תקווה וקריית אונו קורצות במיוחד לאנשים המחפשים לקנות דירה חדשה בפרויקט התחדשות עירונית"
(צילום: יח"צ)

התחדשות עירונית, הדרך לעתיד
התחדשות עירונית היא חידוש המרחב העירוני על ידי ביצוע תמ"א 38 או פינוי בינוי של מתחם שלם או אף רחוב. ישנו דגש בתהליך על הבנייה מנקודת מבט כוללת של העיר, על מנת לשפר חלקים ממנה, אשר התדרדרו בשל גילם של הבניינים. העיריות מעוניינות בכך, על מנת להפוך את העיר ליותר מודרנית, ומותאמת לאוכלוסייה הגדלה בה.
"ההתחדשות העירונית טובה בראש ובראשונה לדיירים", מסבירה עו"ד מיה גבאי טובול – מנכ"לית קבוצת גבאי. "הדיירים הם אלו שיגורו בבניינים החדשים, יחיו בעיר וישתמשו בשירותים שלה, ולכן בשבילם, איכות התכנון והבנייה היא קריטית. חשוב לבנות בהתחדשות עירונית בצורה שתשתלב בתוך העיר ולא תהיה "נטע זר" בתוכה. אנחנו מדברים על מסחר, תחבורה, חינוך, שטחים ירוקים, בריאות ובילוי. אלו דברים שאנשים לא רק רוצים באזור מגוריהם, אלא הם ממש צריכים בקרבתם, על מנת לקבל איכות חיים טובה" אומרת גבאי-טובול.
5 צפייה בגלריה
עו"ד מיה גבאי טובול
עו"ד מיה גבאי טובול
עו"ד מיה גבאי טובול: "ההתחדשות העירונית טובה בראש ובראשונה לדיירים"
(צילום: יח"צ)

ההבדלים בין שתי הערים שאנו דנים בהן הם גדולים על הנייר. פתח תקווה, אם המושבות, היא עיר ענקית בת יותר מ- 280 אלף תושבים, העיר השלישית בגודלה מבחינת גודל האוכלוסיה בישראל . זוהי עיר בעלת מספר גבוה של פרויקטים של התחדשות עירונית, מפאת גודלה והוותיקות שלה שמטבע הדברים יוצר כמות גדולה של בניינים ישנים המצריכים טיפול.

20 אלף יח' דיור חדשות בפתח תקווה, 17 תכניות התחדשות עירונית בקריית אונו

על פי תוכניות המתאר של העיר, אמורים להתווסף אליה בשנים הקרובות כ-20 אלף יחידות דיור, שחלק גדול מהן ייבנה בשכונה הענקית החדשה שתוקם על מחנה סירקין - שכונת סירקין החדשה . וזאת מבלי להכניס לחשבון את הדירות שיתווספו מתמ"א 38 ופינוי בינוי, שאינם התחדשות עירונית.
קריית אונו, לעומת זאת, הוכרה כעיר רק בשנת 1992. העיר, השוכנת ממזרח לרמת גן ומדרום לפתח תקווה, נחשבה במשך שנים "כמעט פריפריה", מעין אחות קטנה השוכנת בצל של שכנותיה הגדולות ממנה. אך כיום, העיר מונה כ-50 אלף תושבים, וגדלה במהירות רבה. בקריית אונו כיום ישנם כ-17 תוכניות התחדשות עירונית, כ-13 מתוכן הן תמ"א 38, והארבע הנותרות הן תוכניות בינוי פינוי. כך שמדובר על עיר שמשנה את פניה במהירות ונמצאת בצמיחה גדולה.
על פי אורית גבאי-טירר, סמנכ"לית שיווק ומכירות של קבוצת גבאי, "קריית אונו כאילו נשכחה מאחור מבחינת התחדשות עירונית ופיתוח כמו שכנותיה שמסביב לה. קריית אונו ממוקמת במיקום מרכזי במרכז, ונמצאת על צירי התחבורה של גוש דן, אלו הקיימים היום וגם אלו העתידיים, כמו הרכבת הקלה והמטרו ויש לה עוד הרבה פוטנציאל לגדול ולהתפתח. פתח תקווה היא עיר שכל אזרח במדינה מכיר, זוהי עיר מהגדולות בישראל, עם היסטוריה עשירה וחיבור עבות לכל צירי התחבורה הראשיים של גוש דן והמדינה".
5 צפייה בגלריה
אורית גבאי-טירר סמנכ"לית שיווק קבוצת גבאי
אורית גבאי-טירר סמנכ"לית שיווק קבוצת גבאי
אורית גבאי-טירר, סמנכ"לית שיווק קבוצת גבאי: קרית אונו נשכחה?
(צילום: יח"צ)

הצלחה כמשפחה

קבוצת גבאי התחילה את דרכה הארוכה בשוק הנדלן הישראלי כאשר אבי המשפחה, שמשון גבאי, הקים את החברה בשנות ה-80. מה שהופך אותה לאחת החברות הוותיקות בעולם הנדל"ן הישראלי. החברה שהחלה בקידוחים, והתקדמה משם אל תחום הנדל"ן זכתה להצלחה רבה. עם השנים השתלבו ילדיו בחברה מתוך רצון לשמר את האופי המשפחתי של החברה. כיום, החברה בנתה כבר כ-5000 דירות בישראל שכבר אוכלסו. 1400 יחידות דיור בשלבי ביצוע, וכ-17 אלף דירות בשלבי תכנון מתקדמים אשר מצויות בפרויקטים בכל הארץ.

"מה שהדיירים רוצים וצריכים"


5 צפייה בגלריה
רועי פפר מנהל מכירות קבוצת גבאי
רועי פפר מנהל מכירות קבוצת גבאי
רועי פפר, מנהל מכירות קבוצת גבאי: "פחות מחפשים פרבר שדורש רכב פרטי"
(צילום: יח"צ)

רועי פפר, מנהל המכירות של קבוצת גבאי מסביר כי "בשנים האחרונות, מורגשת תנועה בעולם הנדל"ן של אנשים לשוב אל מרכזי הערים, והעדפת מרחב אורבני על פני הפרברים. זאת, יחד עם התמרכזות הכלכלה בגוש דן, גורם לרצון של רבים לגור במרחק נגיש תחבורתית אל כל מרכזי המסחר והתעסוקה הגדולים, גם מבלי להסתמך על רכב פרטי".
פפר מרחיב על הנושא: "היום אנשים לא רוצים כבר פרבר שמצריך הישענות קבועה על רכב פרטי בשביל להגיע לכל מקום. אנשים רוצים לגור בסמיכות של מרחק הליכה מהחינוך של הילדים שלהם, בריאות ומקומות הבילוי והמסחר. אנחנו בונים ומתכננים בניינים בוטיקיים בגודל קטן עד בינוני, שאינם מייצרים עומס תשתיתי עצום על הרחוב, המשתלבים בתוך מארג החיים האורבני של הרחוב בו הם נמצאים".

העתיד האורבני על פי גבאי

אלי גבאי מתאר את המחשבה של קבוצת גבאי בתכנון פרויקטים של התחדשות עירונית בקריית אונו ופתח תקווה. "הביקוש היום בקרב אנשים שמחפשים לגור במרכז, הוא לא למגדלי דירות ענקיים, המנותקים מהרחוב שבהם הם שוכנים, ועולים הון תועפות בדמי אחזקה לתושבים. אנשים רוצים דירה שהיא מחוברת לרחוב, שקל להגיע אליה ולצאת ממנה ישר אל העיר. זה בעצם מה שאנחנו רוצים לבנות", אומר גבאי.
אלי גבאי מסכם, "קבוצת גבאי בונה בנייני בוטיק המאפשרים חיי קהילה כמו פעם, אבל גם איכות בנייה, גימור ועיצוב מודרניים. אנחנו בקבוצת גבאי מאמינים שזו הדרך קדימה בתחום ההתחדשות העירונית. בנייה של בניינים עד 10 קומות לכל היותר, עם דגש על החיבור לרחוב ולעיר, ואפשרות לתחושת קהילתית ושכנות טובה. אנחנו גאים להוביל את ההתחדשות העירונית בקריית אונו ופתח תקווה, ושמחים לבנות בתים ללקוחות מרוצים".
5 צפייה בגלריה
קבוצת גבאי
קבוצת גבאי
קבוצת גבאי
(צילום: יח"צ)

בשיתוף קבוצת גבאי, אלי גבאי, אורית גבאי טירר, מיה גבאי טובול ורועי פפר. קבוצת גבאי מקימה ומשווקית בימים אלה פרויקטים בפתח תקוווה (כדוגמת - פרויקט ART PARK ברח' ארלוזורוב) ובקריית אונו (פרויקט O-LIVE ברח' הזית).
d&b – לדעת להחליט