סגור

ככה לא נלחמים בזיהום: קנס של 6,000 שקל בלבד לאוניה שזיהמה את מי נמל חיפה

ביום שישי שעבר נגרם זיהום בנמל חיפה כאשר האונייה פרקה מלט דרך שרוול קרוע לתוך מתקן פריקת המלט של חברת שפיר. במשרד להגנת הסביבה לא יודעים לכמת את הנזק

ביום שישי האחרון התרחשה תקלה באוניית המלט "צמנט טריידר" שהובילה לזיהום מלט במפרץ חיפה. מפעילת האונייה נקנסה ב-6,000 שקל.
התקלה התרחשה כאשר האונייה פרקה מלט דרך שרוול פריקה קרוע לתוך מתקן פריקת המלט של חברת שפיר שממוקם בנמל. עקב התקלה בשרוול התעופפו ענני אבק של מלט לכל עבר. במשרד להגנת הסביבה לא יודעים לכמת את הנזק, וטוענים כי להבנתם התקלה התרחשה במשך שעה, כלהערכתם רוב המלט נשפך על הרציף ורק חלק קטן ממנו נשפך לתוך הים.
בעקבות התקלה פתחה היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית בחקירה פלילית מהירה, שבסופה הוחלט כאמור לקנוס את החברה שמפעילה את האונייה ב-6,000 שקל בלבד. חברת שפיר לא נמצאה אשמה במקרה ולא הייתה לה אחריות על הזיהום. לפי המשרד, הם בחרו לסיים את התהליך מהר מפני שהליך אחר יכול היה לקחת יותר מדי זמן ומשאבים ולא ברור אם היה מוביל לתוצאה רצויה.
1 צפייה בגלריה
נמל חיפה פריקת מלט שזיהמה את הים
נמל חיפה פריקת מלט שזיהמה את הים
נמל חיפה. פריקת מלט שזיהמה את הים
( קהילת שייטי הכרמל)
תגובת שפיר: "מדובר בתקלה באביזרי אוניית מלט המשמשים לפריקת המלט. מדובר באונייה עצמאית, ולתקלה אין כל קשר למתקן שפיר המצוי ברציף הנמל.