סגור
ד"ר טל וייסבאך נפצעה מ מכתזית בהפגנה בירושלים יוני 2024
ד"ר טל וייסבאך (צילום: יאיר שגיא)

תגובה מינורית של ההסתדרות הרפואית לאלימות המשטרתית: עצרת מחאה בת שעה

לפני כשבועיים עצרה המשטרה באלימות את ד"ר אודי בהרב, בעת שסייע למפגינה שנפצעה בתל אביב; השבוע, ד"ר טלי וייסבאך נפגעה בעינה ממכת"זית; ההסתדרות הרפואית הודיעה כי כל בתי החולים והמרפאות בקהילה יושבתו לשעה ביום ראשון

ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) תקיים היום ראשון עצרת מחאה בת שעה בכל בתי החולים והמרפאות בקהילה, בעקבות מקרי האלימות נגד רופאים בהפגנות. לפי החלטת הר"י, כל יו"ר ועד יקבע את שעת העצרת.
"אנו עדים בתקופה האחרונה לאלימות משטרתית נגד רופאות ורופאים בתפקיד, המושיטים עזרה רפואית לפצועים. לאחרונה נתקלנו לצערי בשני מקרים בהם פעלה המשטרה בניגוד גמור לנהלים, שכן שני הרופאים שנפגעו מאלימות משטרתית היו לבושים בווסט אדום המזהה אותם כרופאים בתפקיד", כתב יו''ר הר"י, פרופ' ציון חגי.
לפני כשבועיים המשטרה עצרה באלימות את ד''ר אודי בהרב שהעניק טיפול רפואי חירום למפגינה בתל אביב שהיתה פצועה על הרצפה; זאת למרות שלבש ווסט אדום של רופא. בהרב לא רק הותקף בברוטליות, אלא גם נעצר למשך שעות ארוכות. בעקבות המקרה המזעזע וחסר התקדים, התכנסה הר"י לישיבה מיוחדת, אך לא נקטה אף צעד מחאתי והסתפקה בגינוי ובקריאה לבדיקה של משטרת ישראל.
השבוע, ד"ר טלי וייסבאך, גינקולוגית משיבא, נפלה קורבן לאלימות משטרית בהפגנה בירושלים: מכת"זית הופנתה אליה והיא נפצעה בעין, ונשקפת סכנה לראייתה.
מהר"י נמסר כי "לצערנו, לא חלף שבוע ואנחנו עדים לפגיעה חמורה ברופאה שהיוותה חלק מקבוצת הסיוע הרפואי בהפגנות ועל כן הנהגת ההסתדרות הרפואית בישראל התכנסה לבחון את צעדיה הארגוניים".
זהו הצעד הארגוני הראשון שנוקטת הר"י בעקבות האלימות המשטרתית. ניכר כי חגי נזהר מאוד בלשונו, שכן המילים "שביתה" או "עיצומים" אינן מופיעות במכתב. כמו כן לא פורטו צעדים נוספים במידה שהאלימות נגד רופאים תימשך.