סגור

בנט נפגש עם נשיא מצרים א-סיסי בשארם א-שייח

ביקור פומבי ראשון זה עשור של ראש ממשלה ישראלי במצרים - כשדגל ישראל ברקע: בנט טס לסיני במטוס בואינג 737 של אל על, הכולל מערכת הגנה מטילי קרקע-אוויר. לפי לשכת הנשיאות המצרית, השניים ידונו בהתפתחויות האזוריות. במקביל, בוטלו ההגבלות על מכסת היוצאים לסיני דרך טאבה

פגישה פומבית ראשונה זה עשור של ראש הממשלה עם נשיא מצרים: ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (ב') בשארם א-שייח שבדרום חצי האי סיני עם הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי. לשכת הנשיאות המצרית פרסמה את תמונתם המשותפת של השניים כשברקע דגל ישראל - דבר שלא נראה בקדנציה של רה"מ לשעבר בנימין נתניהו.
דובר הנשיאות במצרים הוסיף בהודעה רשמית כי הפגישה צפויה בכמה במספר נושאים מתחומים שונים הנוגעים לשני הצדדים, ובין היתר בדרכים ובמאמצים לחדש את תהליך השלום ובהתפתחויות האחרונות בזירה האזורית והבינלאומית.
1 צפייה בגלריה
נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי נפתלי בנט שארם א-שייח 13.9.21
נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי נפתלי בנט שארם א-שייח 13.9.21
נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי ראש הממשלה נפתלי בנט בשארם א-שייח
זהו ביקורו הפומבי הראשון של ראש ממשלה ישראלי במצרים זה עשור. ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נועד בשנים האחרונות עם א-סיסי, אבל חלק מהפגישות הללו נערכו בשולי עצרת האו"ם ואחרות שהתקיימו במצרים היו חשאיות.
בנט הוזמן לביקור במצרים על ידי א-סיסי בחודש שעבר, וזהו ביקורו המדיני השני אחרי שנפגש בסוף החודש שעבר בוושינגטון עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. בנט הגיע לשארם א-שייח' בטיסת אל על במטוס מדגם בואינג 737, מטוס שיש לו מערכת הגנה מפני טילי קרקע-אוויר, "מגן רקיע".
ברקע הפגישה הין הנשיא המצרי לראש הממשלה הישראלי, הודיע היום משרד התחבורה כי מעבר טאבה בגבול בין שתי המדינות חוזר לפעילות מלאה. מכסת האגרות היומית, שעמדה על 1,200 ביום, בוטלה. במקביל, פתיחת המעבר הוארכה עד לשעה 18:30 בערב. חברי קבוצת הפייסבוק "אוהבי סיני" עתרו באחרונה לבג"ץ בדרישה לבטל את ההגבלות על מכסת היוצאים לסיני דרך מעבר הגבול טאבה.
בהנחיית שרת התחבורה מרב מיכאלי, פעלה מנכ"לית המשרד יחד עם רשות שדות התעופה על מנת למצוא פתרון לביקוש הרב באגרות כניסה לסיני אל מול המגבלות הבריאותיות והמערכתיות הקיימות כיום. לפי עבודת המטה שהובילו גורמי המקצוע במשרד החבורה, תוקם תשתית מתאימה על מנת שמעבר טאבה יוכל להיות פתוח ובלתי מוגבל.
השרה מיכאלי אמרה: "חופש התנועה שלנו הוא זכות בסיסית ויש לשמור עליה מכול משמר. מעבר טאבה משמש במשך שנים ציר מעבר לתיירות למאות אלפי ישראליות וישראלים וככזה, נעשה הכול כדי להקפיד שהוא יהיה כמה שיותר נגיש, זמין ומהיר. זה גם ציר חשוב לקשר החשוב שלנו עם בת בריתנו מצרים, שמאז כניסתי לתפקיד התחייבתי להשקיע בשמירת ופיתוח הקשרים התיירותיים והכלכליים שלנו איתה.
"הקורונה שיבשה את מציאות חיינו, אבל בעבודה מאומצת של גורמי המקצוע בראשות מנכ"לית המשרד ומנכ"ל רשות שדות התעופה, הצלחנו למצוא את הדרך גם לאפשר מעבר ללא הגבלה וגם לשמור על הנחיות הקורונה. הקשר שלנו עם המדינות השכנות הוא קריטי. פתיחת המעבר ללא מגבלה על מספר האגרות היא צעד נוסף לקידום שיתוף הפעולה עם מצרים ושמירה על יכולת התנועה של ישראליות וישראלים".