סגור
דקל סטולרו דקל אשר סטולרו הבעלים של אתר שוז אונליין
דקל סטולרו, המנכ"ל והבעלים של סיפקו אונליין (צילום: אלעד גרשגורן)

ביהמ"ש מינה נאמן למפעילת אתר שוז אונליין

הבעלים של החברה, סיפקו אונליין, נקלעה באחרונה לקשיים לאחר שצברה חובות של 10 מיליון שקל. ביהמ"ש הוציא צו עיכוב הליכים נגד החברה והמנכ"ל שלה דקל סטולרו למשך 60 יום, ומינה את עו"ד יוסי בן נפתלי כנאמן שלה

בית המשפט המחוזי בחיפה מינה היום (ד') את עו"ד יוסי בן נפתלי כנאמן לחברת סיפקו אונליין, הבעלים של אתר הנעלים שוז אונליין (Shoesonline). עוד הוציא בית משפט צו עיכוב הליכים כנגד החברה וצו עיכוב הליכים אישי למנכ"ל ואחד מבעלי המניות בחברה, דקל סטולרו, למשך 60 יום.
שוז אונליין הוא אתר הנעלים הגדול בישראל, ולאחרונה פורסם בידיעות אחרונות כי נקלע לקשיים. החברה מתווכת בין ספק המוצרים לפלטפורמת הרכישה. התוכנה עליה מבוסס האתר מקשרת בין צרכן הקצה הרוכש דרך האתר, לבין הספק של המוצר הנרכש, ומרוויחה מהפרש המחירים.
במסגרת הבקשה שהגישה סיפקו בשבוע שעבר למתן צו לפתיחת הליכים, נטען כי החברה נקלעה לקשיים עקב משבר כלכלי שפגע ביכולתה לגייס כספים. עוד נטען כי החברה הינה חדלת פירעון ונצברו לה התחייבויות לספקים שמועד תשלומם חלף, בסך מוערך של כ-9.7 מיליון שקל; עוד נטען כי טרם שולמו משכורות לעובדים לאפריל 2024 בסך כולל של כ-327 אלף שקל, וזאת בנוסף לחובות נוספים לעובדים בגין גמר חשבון, וכן חוב כולל של כמיליון שקל בחשבונות הבנק של החברה.
בבקשה נטען כי בעקבות המלחמה בעזה "הרבעון האחרון של 2023, שהוא גם לרוב הרבעון החזק ביותר בשנת הפעילות, היה הרסני לפעילות החברה, והיקף המכירות הרבעוני קרס בכ-40%. במקביל, מרבית שדרת הניהול של החברה גויסה למילואים".
עוד נטען כי ב-11 באפריל התקבלה הצעה ממשקעים פרטיים להשקעה בסיפקו, ואולם העסקה נפלה. ב-3 במאי התקבלה פנייה מגורם aהביע התעניינות בהשקעה בחברה וקבלת השליטה בה, אך פנייה זו לא התגבשה לכדי הצעה מחייבת.
לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, "מכיוון שלא נמצאו המקורות הכספיים הדרושים למימון החברה, לא נותרו מהלכי הצלה בידי חברי הדירקטוריון והם נדרשים לעצור את פעילות החברה כדי להימנע מהגדלת הגירעון". עוד נטען כי לחברה קיים חוב לבעלי מניותיה בסך כ-7.7 מיליון שקל. בנוסף, נטען, היא קיבלה הלוואה בסך כ-8 מיליון שקל מבעלי מניותיה.