סגור
מלחמה בעזה חרבות ברזל הפצצה ב עזה 26.10.23
הפצצה בעזה במלחמת חרבות ברזל (צילום: Omar El-Qattaa / AFP)

משרד הביטחון פרסם שמות של 10 אתרי גיוס המונים לחמאס ולחזית העממית

על פי המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (המט"ל) שבמשרד הביטחון, מאז פרוץ מלחמת "חרבות הברזל" חלה עלייה משמעותית בהיקף קמפיינים מקוונים למימון המונים באתרים. מטות האתרים הם במדינות כגון קטאר וכווית, אך גם גם באירופה וצפון אמריקה. הקמפיינים טוענים שהכסף מגויס לצורך דאגה לזכויות אדם, סיוע הומניטרי וצדקה

משרד הביטחון פרסם קישורים ל-10 אתרי גיוס המונים המנוהלים על ידי חמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין המיועדים לטרור, אשר מאז פרוץ מלחמת "חרבות הברזל" ב-7 באוקטובר חלה עלייה משמעותית בהיקף הקמפיינים המקוונים למימון המונים שהם השיקו.
לרשימה המלאה של האתרים לחצו כאן
על פי רשימת האתרים, שפורסמה על ידי המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (המט"ל) שבמשרד הביטחון, מטות האתרים שאותרו, שמאפשרים תרומות כמעט בכל סכום, הן גם במדינות ערביות ומוסלמיות כגון קטאר וכווית, אולם גם במדינות האיחוד האירופי כגון בריטניה, צרפת, אוסטריה וטורקיה ובמדינות צפון אמריקה כגון ארה"ב וקנדה.
שמותיהם של חלק מהקמפיינים מאחורי אתרי גיוס ההמונים לחמאס ולחזית העממית הם בעלי גוון של דאגה לזכויות אדם וסיוע הומניטרי לעניים, כגון צדקה לקטאר; סיוע איסלאמי ברחבי העולם; סיוע מוסלמי ועוד.