סגור

מת מפצעיו סמל יאיר רויטמן שנפגע בפיצוץ המבנה הממולכד ברפיח ביום שני

רויטמן (19) מקרני שומרון, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי, נפצע באורח קשה בפיצוץ המבנה הממולכד ברפיח שבו נהרגו קצין ושלושה לוחמים; דיווח בעזה: תקיפות מסיביות וחגורת אש במרכז הרצועה; המשטרה פרסמה תיעוד דרמטי שבו ניתן לראות את כוח הימ"מ פורץ לחדר שבו הוחזקה נועה ארגמני

22:55 - דיווח בעזה: תקיפות מסיביות ו"חגורת אש" במרכז הרצועה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "שהאב" מדווחת על תקיפות אוויריות ו"חגורת אש" מסיבית ממזרח למחוז המרכז ברצועת עזה. (עינב חלבי)
22:50 - מת מפצעיו סמל יאיר רויטמן שנפגע בפיצוץ המבנה הממולכד ברפיח ביום שני. דובר צה"ל התיר לפרסם את שמו של סמל יאיר רויטמן, בן 19 מקרני שומרון, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי, שנפטר מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה בפיצוץ המבנה הממולכד ברפיח ביום שני, שבו נהרגו קצין ושלושה לוחמים. (אלישע בן קימון)
4 צפייה בגלריה
סמל יאיר רויטמן ז"ל
סמל יאיר רויטמן ז"ל
סמל יאיר רויטמן ז"ל
(צילום: דובר צה"ל)
21:50 - דיווח בלבנון: כטב"ם ישראלי ביצע תקיפה בעיתרון שבדרום המדינה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי כטב"ם ישראלי ביצע תקיפה בכפר עיתרון שבדרום לבנון. (ליאור בן ארי)
20:05 - האזעקה בכיסופים: רקטה התפוצצה בשטח פתוח. רקטה ששוגרה מרצועת עזה לעבר קיבוץ כיסופים התפוצצה בשטח פתוח. רקטה נוספת במטח התפוצצה בשטח הרצועה. (מתן צורי)
20:00 - "לוקחים אותך הביתה, את בטוחה": תיעוד דרמטי ומרגש מרגעי חילוץ נועה ארגמני. המשטרה פרסמה הערב (שבת) תיעוד דרמטי נוסף מ"מבצע ארנון" לחילוץ החטופים מנוסייראת, שבו ניתן לראות את כוח הימ"מ פורץ לחדר שבו הוחזקה נועה ארגמני (26). בסרטון נראים הלוחמים נכנסים לחדר, מוציאים אותה מהבית ב"שק קמח" ומבטיחים: "את בטוחה".

19:45 - אלפים מפגינים ברחבי הארץ, יו"ר התנועה הדרוזית לשוויון: "מגיעה לכולם ממשלה ראויה". אלפי בני אדם מפגינים ברחבי הארץ, בין היתר בצומת חורב בחיפה, צומת העוגן בעמק חפר, צומת כרכור, בכניסה לרמת פולג ועיר ימים בנתניה, ובצומת פארק המדע ברחובות. בחיפה המפגינים הניפו שלטים עם הכיתוב "יזכור כל הורה עברי שהפקיד את גורל ילדיו בידי המפקיר, נתניהו". ד"ר אמיר ח'ניפס, יו"ר התנועה הדרוזית לדמוקרטיה ושוויון, אמר בצל נפילתו של סרן ווסים מחמוד באסון הנמר"ה ברפיח: "הכאב הוא עצום, והנורא מכל - ממשלת הזדון עדיין מקדשת חוקים גזעניים ואנטי-שוויוניים כמו חוק הלאום וחוק ההשתמטות. בושה! מגיעה לעדה הדרוזית ולאזרחי ישראל ממשלה ראויה היום, פן יהיה מאוחר״. (ליאור אל-חי, רענן בן צור, מאיר תורג'מן)
19:25 - דיווח בלבנון על תקיפות ארטילריה בדרום המדינה. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר", השייך לחיזבאללה, דיווח על תקיפות ארטילריה בעייתא א-שעב בדרום לבנון. (ליאור בן ארי)
18:20 - חשד שהנגמ"ש ברפיח עלה על מטען גחון, הסמ"פ מחמוד נהרג עם 7 לוחמים. שמונת הלוחמים, בהם סגן מפקד הפלוגה סרן ווסים מחמוד, שנהרגו היום לאחר שרכבם המשוריין (נמ"ר הנדסי) עלה על מטען חבלה בסמוך למחנה הפליטים תל א-סולטאן שבדרום רצועת עזה, היו בדרכם ל"נקודת שהייה" - בית שנכבש ובו שוהים כוחות - אך בדרך לאותה נקודה אירע פיצוץ גדול. הרכב עלה באש מפיצוץ מטען חבלה, שעדיין לא ברור אם הונח במקום או הוצמד לנמר"ה. ייתכן כי המטען יזם פיצוצי משנה של חומר הנפץ שהיה ברשות הכוח, כולל זה שהיה בדפנות הנמר"ה ולא היה אמור להתלקח. (יואב זיתון, מתן צורי)
4 צפייה בגלריה
סרן ווסים מחמוד, אחד הנופלים באסון
סרן ווסים מחמוד, אחד הנופלים באסון
סרן ווסים מחמוד, אחד הנופלים באסון
(צילום: דובר צה"ל)
18:00 - הותר לפרסום: 8 לוחמים נהרגו בדרום הרצועה. שמונה לוחמים נהרגו היום לאחר שרכבם המשוריין - נמר הנדסי (נמר"ה) - עלה על מטען חבלה בסמוך למחנה הפליטים תל א-סולטאן שבדרום רצועת עזה. הותר לפרסום שמו של אחד החללים: סרן ווסים מחמוד (23), תושב בית ג'אן, סגן מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601, בעוצבת עקבות הברזל (401). (יואב זיתון, מתן צורי)
17:15 - בפעם השנייה מתחילת המלחמה: גלנט יבקר בארה"ב. שר הביטחון יואב גלנט קיבל את הזמנתו של שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין, ויבקר בארה"ב - וגם בפנטגון. "במהלך שיחתו ב-11 ביוני עם שר הביטחון, אוסטין הזמין אותו לבקר בפנטגון כדי להמשיך ולדון בהתפתחויות ביטחוניות מתמשכות במזרח התיכון. השר גלנט קיבל את ההזמנה וייסע בקרוב לארה"ב", כתב דובר הפנטגון פטריק ריידר. לפי ההערכות, הביקור יתקיים בשבועות הקרובים, ועוד לפני נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנקבע ל-24 ביולי. ביקורו האחרון של גלנט בארה"ב התקיים בחודש מרץ. (ynet)
4 צפייה בגלריה
שר הביטחון יואב גלנט 17.3.24
שר הביטחון יואב גלנט 17.3.24
שר הביטחון יואב גלנט
(צילום: אלכס קולומויסקי)
15:10 - אזרח שבדי שנאשם באיראן בריגול לטובת ישראל ישוחרר במסגרת חילופי שבויים. ראש ממשלת שבדיה אולף קריסטרסון הודיע כי יוהאן פלודרוס, שהועסק על-ידי האיחוד האירופי ונאשם באיראן בריגול לטובת ישראל ובשחיתות, ישוב לשטוקהולם במסגרת עסקת חילופי שבויים עם טהרן. פלודרוס נעצר באפריל 2022 בזמן ששהה באיראן למטרת חופשה. (רויטרס)
14:45 - צה"ל: כמה מטרות אוויריות חצו מלבנון והתפוצצו בגליל המערבי, שריפה פרצה באזור. דובר צה"ל הודיע, בהמשך להתרעות שהופעלו על חשד לחדירת כלי טיס עוין בגליל המערבי בשעה 12:56, כי זוהו כמה מטרות אוויריות שחצו משטח לבנון והתפוצצו במושב גורן. אין נפגעים, אך התפתחה שריפה במרחב. האירוע מתוחקר. (מתן צורי)
12:10 - צה"ל מאשר: תקפנו מחבל חיזבאללה על אופנוע; שתי נפילות אותרו באזור יב"א. דובר צה"ל אישר כי תקף מחבל של חיזבאללה שנסע על אופנוע באזור עיתרון בדרום לבנון. בצבא ציינו כי זוהו שתי נפילות במרחב יחידת הבקרה האווירית באזור מירון. לפי צה"ל, לא היו נפגעים ואין פגיעה בכשירות היחידה. (מתן צורי)
4 צפייה בגלריה
תקיפה של צה"ל ב דרום לבנון 14.6.24 מלחמה בעזה
תקיפה של צה"ל ב דרום לבנון 14.6.24 מלחמה בעזה
הרס בעקבות תקיפה של צה"ל בדרום לבנון, אתמול
(צילום: צילום: EPA/WAEL HAMZEH)
10:45 - דיווח בלבנון: כטב"ם תקף אופנוע בדרום המדינה. רשת אל-מנאר הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, מדווחת כי כטב"ם תקף אופנוע בכביש עיתרון-בינת ג'בל בדרום לבנון. רשת "סקיי ניוז" בערבית מדווחת על הרוג ופצוע בתקיפה. במקביל חיזבאללה טען כי תקף בטילי נ"ט את בסיס מירון. לפי ארגון הטרור, התקיפה בוצעה כחלק מהתגובה על חיסול בכיר הארגון אבו טאלב בשבוע האחרון. הבוקר נשמעו אזעקות בצבעון, וצה"ל מסר כי שני שיגורים התפוצצו באזור מירון.(ליאור בן ארי)
09:15 - צה"ל: שתי רקטות שוגרו מלבנון לעבר מירון. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו אמש בכפר כילא שבדרום לבנון מבנה של חיזבאללה, בסמוך למקום שממנו שוגרו 10 רקטות לעבר מטולה. בתוך כך, הצבא מסר כי הבוקר זוהו שני שיגורים משטח לבנון לעבר מרחב מירון. לא דווח על נפגעים. (ynet)
08:30 - גורמים אמריקנים מעריכים: תקיפות ישראל בעומק לבנון - הכנה לקראת מתקפה נרחבת. מטחי הטילים ששוגרו השבוע מלבנון וחיסולו של טאלב עבדאללה העלו את החשש בקרב גורמים רשמיים אמריקנים להעריך שההסלמה עלולה להוביל את האזור ללחימה רחבה יותר בין חיזבאלללה לישראל. כך דווח ברשת CBS. גורמים אמריקנים הביעו דאגה מכמה תרחישים, ואמרו לרשת האמריקנית כי הם מפרשים את התקיפות האחרונות בעומק לבנון כהכנה לקראת מתקפה מסיבית ונרחבת של צה"ל באזור. הגורמים מודאגים מכך שישראל תפתח במלחמה נגד חיזבאללה, כזו שלא תוכל לסיים ללא תמיכה אמריקנית. (ynet)
סיכום חדשות הלילה:
שוב: הרציף הימי שהוקם על ידי ארה"ב לחופי רצועת עזה יפורק. צבא ארה"ב יפסיק את פעילות הרציף הימי הצף שהקים לחופי רצועת עזה, שוב, בשל תחזית לים סוער בימים הקרובים. כך אישרו גורמים רשמיים בממשל האמריקני, שמסרו כי חיילים אמריקנים מעבירים את חלקי הרציף לאחסון בנמל אשדוד. לפי גורמים רשמיים בפיקוד המרכז של הצבא האמריקני, ושני גורמים רשמיים המעורים בנושא, מדובר בנקיטת מדיניות זהירה יותר מזו שתוכננה במקור על ידי הצבא. ההחלטה מגיעה אחרי שהרציף כבר ניזוק בשל תנאי מזג אוויר מאז החל לעבור דרכו סיוע הומניטרי, ופעילותו הופסקה. סוכנויות הידיעות)
צבא ארה"ב: השמדנו שבעה מכ"מים באזורים שבשליטת החות'ים בתימן. פיקוד המרכז של צבא ארה"ב הודיע כי ב-24 השעות האחרונות הצבא השמיד שבעה מכ"מים, כטב"ם ושני כשב"מים (כלי שיט בלתי מאוישים) של החות'ים בתימן, באזורים הנמצאים בשליטת המיליציה במדינה. "המכ"מים מאפשרים לחות'ים לתקוף אוניות מסחר ולאיים על נתיבי השיט המסחריים", נכתב בחשבון הפיקוד ברשת X (טוויטר לשעבר). (רויטרס)