סגור
גלי בהרב מיארה יועמ"שית יועצת משפטית לממשלה
היועמ"שית גלי בהרב מיארה (צילום: נתן ווייל, לע"מ)

היועמ"שית אישרה: המו"מ בין המורים לאוצר יימשך גם בתקופת הבחירות

בהרב-מיארה קיבלה את ההחלטה לאחר התייעצות עם ראשי האוצר. הסיבה היא ככל הנראה שהמשא ומתן עם הסתדרות המורים נפתח לפני מספר חודשים ולא ניתן לראות בו תוצאה של היציאה לבחירות

היועצת המשפטית לממשלה עו"ד גלי בהרב-מיארה מתירה את המשך המשא ומתן בין האוצר להסתדרות המורים גם בתקופת בחירות. סביר להניח שההחלטה ניתנה לאור העובדה שהמשא ומתן עם המורים נפתח לפני מספר חודשים ולא ניתן לראות בו תוצאה של היציאה לבחירות.
בהודעה שהפיצה דוברות משרד המשפטים נאמר ש"בהמשך לפניית משרד האוצר ליועצת המשפטית לממשלה, התקיים במהלך הלילה דיון בראשות המשנים ליועצת המשפטית לממשלה (משפט ציבורי-חוקתי עו"ד אביטל סומפולינסקי ומשפט ציבורי-מנהלי ד"ר גיל רימון) בהשתתפות מנכ"ל משרד האוצר רם בלניקוב, הממונה על התקציבים יוגב גרדוס, והממונה על השכר קובי בר נתן... בהמשך לכך, החליטה היועצת המשפטית לממשלה כי ניתן לקיים משא ומתן עם הסתדרות המורים לשם הגעה להסכם שכר חדש, בכפוף למגבלות המוכרות החלות בתקופת בחירות".
המשא ומתן בין בר נתן למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, צפוי להמשיך היום ותוצאות הישיבה צפויות להכריע האם יחדשו המורים את השבתת הלימודים בשבוע שנותר עד סוף שנת הלימודים. בשבוע שעבר הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן שמשרדו יממן קייטנות לעיריות שירצו לפתוח אותן כבר השבוע במקרה של שביתה.
חשוב לשים לב לסעיף בהחלטה שמגביל את המשא ומתן במילים "בכפוף למגבלות המוכרות החלות בתקופת בחירות". משמעות המגבלה הזו שהיא שכיוון שמדובר בתקופת בחירות ההסכם צריך להיות סביר ומידתי ולא חריג בממדיו. כיוון שסבירות ומידתיות הן עניין שתלוי במתבונן, ומקבע בבית המשפט, ניתן יהיה בעצם לתקוף כל הסכם שיושג באמצעות עתירה לבג"ץ.