סגור

דיווח שוטף
כלי הטיס "רוכב שמיים" נפל בסוריה: "אין חשש לדליפת מידע"

דובר צה"ל עדכן כי המזל"ט נפל היום במרחב קונטרה בשטח סוריה: "האירוע מתוחקר"; נתניהו נפגש עם שליחו של ביידן למזרח התיכון עמוס הוכשטיין; חיזבאללה הודיע על הרוג משורותיו - שלפי דיווחים נהרג בתקיפת הרכב ליד צור; נורבגיה: "הרשות הפלסטינית עלולה לקרוס בקיץ"

16:50 - "רוכב שמיים" נפל בשטח סוריה: "אין חשש לדלף מידע, האירוע מתוחקר". דובר צה"ל עדכן כי כלי טיס מסוג "רוכב שמיים" נפל במהלך היום במרחב קונטרה שבשטח סוריה. "אין חשש לדלף מידע והאירוע מתוחקר", הוסיף. (אלישע בן קימון)
15:45 - נתניהו נפגש עם היועץ המיוחד של הנשיא ביידן למזרח התיכון. ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם עמוס הוכשטיין, השליח המיוחד של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן למזרח התיכון. בפגישה שנערכה בלשכת רה"מ בירושלים השתתפו גם השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, ראש הסגל צחי ברוורמן, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה האלוף רומן גופמן, היועץ המדיני אופיר פלק וסגנית שגריר ארצות הברית בישראל סטפני האלט. (איתמר אייכנר)
5 צפייה בגלריה
יועץ האנרגיה של הבית הלבן עמוס הוכשטיין ב ביירות לבנון 7.11.23
יועץ האנרגיה של הבית הלבן עמוס הוכשטיין ב ביירות לבנון 7.11.23
עמוס הוכשטיין, שליחו המיוחד של ביידן למזרח התיכון
(צילום: JOSEPH EID / AFP)
15:30 - חיזבאללה הודיע על הרוג משורותיו - שלפי דיווחים נהרג בתקיפת הרכב ליד צור. חיזבאללה הודיע על הרוג משורותיו, מוחמד מוסטפא איוב מהעיירה סלעא שבדרום לבנון. מוקדם יותר דווח ברשת "סקיי ניוז" בשפה הערבית כי איוב, מפקד שטח בארגון הטרור, נהרג בתקיפת הרכב בעיירה שליד העיר צור. (ליאור בן ארי)
13:20 - נורבגיה: "הרשות הפלסטינית עלולה לקרוס בקיץ". שר החוץ של נורבגיה אספן בארת' אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "הרשות הפלסטינית עלולה לקרוס בחודשים הקרובים עקב מחסור במימון, אלימות מתמשכת, וכי חצי מיליון פלסטינים אינם מורשים לעבוד בישראל". לדבריו, "אנחנו עובדים בצמוד לרשות, והם מזהירים אותנו שהם עלולים להתמוטט בקיץ הקרוב". (רויטרס)
15:40 - דיווח בלבנון על תקיפות בדרום המדינה. העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח על תקיפות ארטילריות באזור כפר שובא שבדרום לבנון. (ליאור בן ארי)
12:40 - דיווחים: פעיל חיזבאללה חוסל בתקיפת הרכב באזור צור. בעולם הערבי מדווחים על הרוג בתקיפת הרכב באזור צור. לפי אל-חדת' הסעודי בתקיפה חוסל פעיל חיזבאללה. (ליאור בן ארי)

12:28 - אחרי יומיים של שקט יחסי בצפון, בלבנון מדווחים: רכב הותקף באזור צור. כלי תקשורת בלבנון מדווחים על כטב"ם ישראלי שתקף רכב בכפר סלעא שבאזור צור. (ליאור בן ארי)
11:27 - צה"ל תקף בדרום לבנון. צה"ל תקף במיס אל-ג'בל שבדרום לבנון. ברשת "אל-מנאר" של חיזבאללה דווח כי התקיפה בוצעה על ידי מטוסי קרב. בנוסף, בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם ארגון הטרור, דווח כי הצבא תוקף בכפר א-דהירה. בלבנון דווח עוד על תקיפות ארטילריה גם באזור הכפר כילא ובעיירה אל-חיאם. (אלישע בן קימון, ליאור בן ארי)
10:50 - נתניהו לשרים: מפרק את קבינט המלחמה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני לשרים שהחליט על ביטול פורום קבינט ניהול המלחמה לאחר פרישתם של בני גנץ וגדי איזנקוט מהממשלה.
ההחלטה באה על רקע דרישה של השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' להצטרף לקבינט המלחמה, שאותו הגדירו "קבינט קונספציה". עם זאת, יהיו פורומים מצומצמים לניהול המלחמה. למעשה, קבינט המלחמה כבר התכנס ללא גנץ ואיזנקוט, אך לשכת ראש הממשלה הגדירה זאת כ"התייעצות ביטחונית", למרות ששאר חברי קבינט המלחמה השתתפו בו (שר הביטחון יואב גלנט, השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, יו"ר ש"ס אריה דרעי, ראש המל"ל צחי הנגבי ומוזמנים). (איתמר אייכנר)
5 צפייה בגלריה
ראש הממשלה בנימין נתניהו 8.6.24
ראש הממשלה בנימין נתניהו 8.6.24
נתניהו
(צילום: Jack Guez -Pool/Getty Images)
10:24 - מבנים ממולכדים הושמדו ברפיח, מחבלים חוסלו במרכז הרצועה. אוגדה 162 ממשיכה בפעילות ממוקדת, על בסיס מידע מודיעיני, באזור רפיח. לוחמים מחטיבות נח"ל וגבעתי איתרו בסביבה אמצעי לחימה והשמידו כמה מבנים ממולכדים שהיוו איום על הכוחות.
5 צפייה בגלריה
חיילים לוחמים צה"ל ב רצועת עזה 17.6.24 מלחמת עזה 3
חיילים לוחמים צה"ל ב רצועת עזה 17.6.24 מלחמת עזה 3
טנק של צה"ל ברצועת עזה
(צילום: דובר צה"ל)
בפעילות של לוחמי חטיבת 401 בשכונת תל א-סולטאן סגרו הכוחות מעגלים על מחבלים שהיוו עליהם איום ונלחמו פנים אל פנים בסיוע רחפנים. באזור הושמד מחסן אמצעי לחימה שממנו בוצע ירי נ"ט לעבר הכוחות, ללא נפגעים, ונמצאו רימונים, מטענים, ציוד צבאי ואמצעי חבלה נוספים. כמו כן, לוחמי אוגדה 99 ממשיכים לפעול במרכז רצועת עזה. במהלך היממה האחרונה הכוחות חיסלו מחבלים חמושים במהלך קרבות שנוהלו מטווח קצר. בנוסף, הושמדו מספר מבנים צבאיים במרחב ששימשו לצורכי טרור והיוו איום על הלוחמים. (אלישע בן קימון)
5 צפייה בגלריה
חיילים לוחמים צה"ל ב רצועת עזה 17.6.24 מלחמת עזה
חיילים לוחמים צה"ל ב רצועת עזה 17.6.24 מלחמת עזה
פעילות צה"ל ברצועה
(צילום: דובר צה"ל)
5 צפייה בגלריה
חיילים לוחמים צה"ל ב רצועת עזה 17.6.24 מלחמת עזה 2
חיילים לוחמים צה"ל ב רצועת עזה 17.6.24 מלחמת עזה 2
(צילום: דובר צה"ל)

08:26 - יום המחאות בירושלים: שינויים בהסדרי התנועה בעיר. לקראת המחאות הצפויות היום בירושלים, המשטרה הודיעה על שינויים בהסדרי התנועה בעיר. החל משעות הבוקר ייחסם רחוב קפלן שליד הכנסת, כמו גם רחוב עזה במקטע שבין הרחובות מטודלה והזז. בשעות הצהריים ייחסם לתנועה רחוב זוסמן, ותורחב החסימה ברחוב עזה עד לכיכר פריז. בערב תחסום המשטרה את הרחובות לורך, רופין, בן צבי במקטע שבין רבין ורופין, רמב"ן, ורבין במקטע שבין לורך ובן צבי.
08:18 - מפגינים חוסמים לסירוגין כבישים בהרצליה ובירושלים: "די לממשלת החורבן". כמה מפגינים חוסמים לסירוגין את כביש 2 בצומת שמריהו שבהרצליה ואת כביש 1 בירידה לכביש 16 בירושלים, במחאה נגד הממשלה. הם אוחזים בשלטים שקוראים: "די לממשלת החורבן". (רועי רובינשטיין)

06:38 - צה"ל: מטרה אווירית חשודה שחדרה מלבנון יורטה מעל הים בעכו, אין נפגעים. דובר צה"ל עדכן כי קצת אחרי השעה 04:00 לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון לאזור המרחב הימי הסמוך לעכו. "לא הופעלו התרעות על פי מדיניות, אין נפגעים", נמסר. (יאיר קראוס)