סגור

בלעדי
שתי בדיקות PCR ובדיקה סרולוגית: קבוצות התיירים חוזרות לישראל

הפיילוט שמאפשר כניסה של קבוצות תיירים מאורגנות לישראל ישוב לפעילות החל מה-19 בספטמבר. כניסת תיירים תתאפשר ממדינות המסומנות כירוקות וכתומות. לאחר כחודש - תישקל כניסת תיירים בודדים או קבוצות קטנות

משרד התיירות ומשרד הבריאות סיכמו כי הפיילוט שמאפשר כניסה של קבוצות תיירים מאורגנות לישראל ישוב לפעילות בעוד כשבועיים וחצי, החל מה-19 בספטמבר. כניסת תיירים תתאפשר ממדינות המסומנות כירוקות וכתומות. כמו כן, תותר כניסת תיירים שתוקף החיסון האחרון שלהם אינו עולה על שישה חודשים (בדומה לדרישה מישראלים חוזרים). כמו כן, התיירים יהיו חייבים כמקודם בבדיקות פי.סי.אר 72 שעות לפני ובהגעה ובנוסף בדיקה סרולוגית מהירה בשדה.

הגשת הבקשות במערכת הפיילוט הקיימת של משרד התיירות תיפתח ביומיים הקרובים.
בשלב זה לא תאושר כניסה של תיירים בודדים או קבוצות קטנות של תיירים, אך לאחר חודש שבו הפיילוט ירוץ "ישקל הנושא בחיוב ובהתאם להתפתחויות".

1 צפייה בגלריה
נגיף וירוס קורונה תיירים בירושלים העתיקה ישראל
נגיף וירוס קורונה תיירים בירושלים העתיקה ישראל
תיירים בירושלים העתיקה
(צילום: איי אף פי)
בהתכתבות פנימית של אנשי ענף התיירות, כתב יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת התיירות הנכנסת כי "דעתנו אינה נוחה מהמצב הקיים והמענה החלקי שבפועל אינו מאפשר עבודה רציפה שיש בה גם הגיון כלכלי. תהליך קבלת ההחלטות לעניין התיירות הנכנסת לוקה בחוסר סדר והיגיון". עוד הוא כתב, כי "מאמצי שר התיירות יואל רזבוזוב והצוות המקצועי בראשותם של אמיר הלוי מנכ״ל המשרד ופיני שני סמנכ״ל המשרד ראויים להערכה. במשך היום עמדו השר והצוות המקצועי בקשר ישיר איתנו ועדכנו בהתפתחויות ובמאמצים ועל כך נתונה להם תודתנו והערכתנו הכנה".
התיירים שיכנסו לישראל נדרשים לשלל דרישות מחמירות ויקרות כמו שתי בדיקות PCR ובדיקה סרולוגית לאחר הנחיתה. כמו כן, הקבוצות שיטיילו בישראל במסגרת המתווה ייאלצו לעמוד בתנאים מחמירים כמו שימוש ב"דלפקי קבלה ייעודיים" בבתי מלון וצימרים, הימצאות במתחמי אוכל מבודדים והתניידות בעזרת אוטובוסים שישמשו אך ורק את חברי הקבוצה. במסגרת הפיילוט שנעצר נכנסו לישראל כ-2,000 תיירים בלבד.
כניסה של תיירים לישראל תהיה כמו אוויר לנשימה למורי הדרך, סוכני התיירות ולמלונות שעוסקים בעיקר בתיירות נכנסת ששותקו לחלוטין בשנה האחרונה. אך הכנסת קבוצות התיירים אינה השלב האחרון בסיוע לענף התיירות הנכנסת – ובהנחה ונתוני התחלואה יישארו נמוכים אז משרד התיירות יבקש לקדם את כניסתם של התיירים הבודדים, קהל יעד שונה המורכב ממטיילים עצמאים, אנשי עסקים, תרמילאים ומשפחות. התיירים הבודדים מפרנסים עסקים שונים מתיירי הקבוצות, ביניהם מלונות בוטיק, הוסטלים, משכירי airbnb, מסעדות קטנות ועוד.