סגור

מועדון הבארבי ייסגר עד סוף ינואר: "נבחרי הציבור השאירו אותנו פצועים בשדה הקרב"

הבעלים של המועדון, שאול מזרחי: "אני מאוכזב מהאנשים האלה שהגדירו את הממשלה כממשלת שינוי. אם זה השינוי שפיללתי לו, אוי למה שאנחנו רואים"; לדבריו, "אני לא מחפש פיצויים, אבל אני לא מחפש בוז, אני לא מחפש זלזול של ליברמן"

עולם התרבות סופג מכה קשה בימים האחרונים בעקבות בידודים של צוותים טכניים, שחקנים, נגנים ואמנים. רק השבוע נדחו לחודש הבא שתי הצגות של "את שאהבה נפשי" בתאטרון הבימה כי שני השחקנים הראשיים מאומתים לקורונה. בתאטרון בית ליסין נאלצו לדחות את "אפס ביחסי אנוש" בשל מאומתים בקאסט, ובהצגות בתאטרונים השונים מוקפצים מדי יום שחקנים מחליפים - הכל כדי שההצגה תוכל להימשך. כלפי חוץ הכל נראה ממשיך ומתפקד, אך גם בעולם המוזיקה הסדקים מתחילים להיחשף, ובשעה האחרונה החליט שאול מזרחי, בעלים של מועדון הבארבי בתל אביב, שהיה ממובילי מחאת התרבות בתקופת הסגרים, לסגור את שערי המועדון עד סוף החודש.

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב: "קהל יקר, סופית נשבר לנו. הרמנו ידיים. נכנענו. באין הנהגה אחראית שיודעת לקחת החלטות אמיצות, והטלפונים שלכם שלא מפסיקים לצלצל לטובת ביטול עקב בידוד, קרבה למאומת, קורונה על אמת או סתם התעטשות, החלטנו לקחת החלטה חד-צדדית ולדחות את ההופעות עד סוף ינואר החל מ-15.1 (אלא אם כן אמנים יתעקשו להמשיך את פעילותם כפי שנקבע). אנו נשלח לכל אחד מסרון עם פרטי שינוי מועדי ההופעות. מקווים ובטוחים שנראה ימים טובים יותר, בריאים יותר, ובשאיפה שנראה מנהיגים שרואים אותנו באור אחר. מועדון בארבי סוגר את שעריו לשבועיים החל מ-15 החודש ועד סוף ינואר".

2 צפייה בגלריה
שאול מזרחי ה בעלים של מועדון ה בארבי
שאול מזרחי ה בעלים של מועדון ה בארבי
שאול מזרחי
(צילום: שלו שלום)
מזרחי אמר ל"כלכליסט": "אנחנו לא יכולים לעבוד בצורה הזאת, זו רולטה. אני מבין את הציבור, אבל אני בא בטענות לנבחרי הציבור, שלא יודעים לקחת החלטות ומשאירים אותנו פצועים בשדה הקרב, ומבחינתם הכל בסדר, הכל קורה, המסעדות מלאות. הם לא יודעים כמה אחוזים לא מגיעים, כמה ביטולים יש לנו כל יום. אנחנו לא רואים ירידה של 20%-30%, אלא של מאות אחוזים, אז למה אני צריך את זה? הפסקתי לחשוב שגם ב-40% אני יכול לעבוד, ואני לא אפתח ב-300 איש. ההפקות מפסידות את התחת, אז החלטתי משבת לסגור עד סוף החודש.
"אני לא כועס. אני מאוכזב מהאנשים האלה שהגדירו את הממשלה כממשלת שינוי. אם זה השינוי שפיללתי לו, שאנשים נמצאים במגדל השן ושכחו אותנו, אוי למה שאנחנו רואים. אני לא מחפש פיצויים, אבל אני לא מחפש בוז, אני לא מחפש זלזול של ליברמן ושפה מכוערת שאומר למדריכי הטיולים להחליף מקצוע, ובודק אם המשבר לצרכן הרוויח. יש פה אנשים שחיים במגדל השן, אנשים מנותקים, חתיכת אפס שלא הלך אפילו לשוק התקווה לראות שהוא חצי שבוע מת לחלוטין".

2 צפייה בגלריה
ערן צור זמר מופיע ב מועדון ה בארבי
ערן צור זמר מופיע ב מועדון ה בארבי
ערן צור בבארבי
(צילום: עמית שעל)