סגור
תחנת דלק מתדלק  בנזין  תידלוק
מחיר הדלק הוא הגבוה ביותר מאז יולי 2022, וזוהי עלייה שלישית ברציפות (צילום: עמית שעל)

שיא מאז יולי 2022: הדלק יתייקר בחמישי בחצות ב-13 אגורות - ל-7.51 שקלים לליטר

בין הסיבות להתייקרות - עלייה של 5.65% במחיר הדלקים באגן הים התיכון, המשמש כמדד של משרד האנרגיה לקביעת מחיר הדלק. בנוסף, עם הצורך במימון נרחב של עלויות המלחמה הופסקה ההנחה במס הבלו

עלייה נוספת במחיר הדלק: החל מיום חמישי בחצות (ה-1.3) המחיר המירבי לליטר בנזין 95 בשירות עצמי יעמוד על 7.51 שקל לליטר, עלייה של 13 אגורות מהמחיר בחודש הנוכחי. מדובר במחיר הגבוה ביותר מאז יולי 2022, ובעלייה שלישית ברציפות.
בין הסיבות לעליית מחיר הדלק החודש ניתן לציין עלייה של 5.65% במחיר הדלקים באגן הים התיכון, המשמש כמדד של משרד האנרגיה לקביעת מחיר הדלק. אחת לחודש מתעדכן מחיר הדלק בידי מינהל הדלק במשרד האנרגיה וכולל שורת פרמטרים כמו שער החליפין והמע"מ.
בחודשים האחרונים, עם הצורך במימון נרחב של עלויות המלחמה והקושי במציאת מקורות תקציביים, הופסקה ההנחה במס הבלו שניתנה מאפריל 2022, עם זינוק מחירי הדלקים לאחר פריצת המלחמה באוקראינה.
הסיבה להנחה הייתה החשש שמחיר גבוה של הדלק יתגלגל לצרכן הישראלי לא רק בתחנות הדלק, אלא גם במחירי סחורות נוספות. גובה ההנחה השתנה מספר פעמים, ונע בין חצי שקל לשקל. באוקטובר האחרון הסתכמה ההנחה במס הבלו על הדלק בכ-70 אגורות לליטר.