סגור
חיפוש

בנט תמך בהצעת הליכוד להרכב הוועדה המסדרת, מנסור עבאס הפיל אותה במליאה

הכנסת דחתה את ההצעה של הליכוד שהעלה ח"כ מיקי זוהר ואישרה במקומה את הצעתו של ח"כ מאיר כהן. רגע קודם לכן הודיע זוהר כי הליכוד תיתן לימינה ייצוג אחד בוועדה על חשבונה, אולם גם זה לא עזר


מליאת הכנסת דחתה את הצעת ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) לגבי הרכב הוועדה המסדרת, ואישרה במקומה את הצעת יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ מאיר כהן, זאת ברוב 60 בעד מול 51 מתנגדים.
רגע לפני ההצבעה הודיע ח"כ זוהר במליאה כי ע"פ סיכום בין ימינה לבין הליכוד, הליכוד תיתן לימינה ייצוג אחד בוועדה על חשבון הליכוד כך שלימינה יהיו שני נציגים בוועדה, ולאור זאת חברי הכנסת של ימינה הצביעו בעד הצעתו של ח"כ זוהר. חברי הכנסת של רע"ם הצביעו נגד ההצעה רגע לפני סגירת ההצבעה השמית והפילו את ההצעה.

3 צפייה בגלריה
 ח"כ מאיר כהן יש עתיד
 ח"כ מאיר כהן יש עתיד
ח"כ מאיר כהן (יש עתיד)
(צילום ארכיון: עמית שעל )

מיד לאחר נפילת הצעתו של ח"כ זוהר התקיימה הצבעה שמית על הצעתו של ח"כ מאיר כהן אשר זכתה לרוב של 60 תומכים מול 51 מתנגדים כאשר חברי ימינה נעדרים מההצבעה.

3 צפייה בגלריה
מנסור עבאס יו"ר רע"ם רע"מ הצהרה ל תקשורת מסיבת עיתונאים בחירות 2021
מנסור עבאס יו"ר רע"ם רע"מ הצהרה ל תקשורת מסיבת עיתונאים בחירות 2021
ח"כ מנסור עבאס יו"ר רע"ם
(צילום: עידו ארז)
עפ"י הצעתו של ח"כ זוהר שכאמור נדחתה, הוועדה תורכב מ-22 חברים לפי מפתח המייצג מקום אחד בוועדה לכל חמישה חברי כנסת, ולסיעה בת ארבעה חברי כנסת יינתן מקום אחד. לעומת זאת, עפ"י הצעתו של ח"כ מאיר כהן שאושרה הוועדה תורכב מ-33 חברים. הרכב הוועדה יקבע על פי מפתח של נציג אחד לכל ארבעה חברי כנסת וסיעה שיש לה יתרה של שני חברים ומעלה, תקבל נציג נוסף בוועדה בעיגול כלפי מעלה.
המשמעות היא שלגוש השינוי יהיו 16 חברים בוועדה, לגוש הימין 14 חברים, לימינה - 2 ולרע"מ 1. כלומר: לגוש השינוי עם רע"מ ו/או עם ימינה יש רוב בוועדה המסדרת שבה 33 ח"כים.

3 צפייה בגלריה
מגזין נשים 21.3.18 התשוקה שלי היא לאנשים נפתלי בנט
מגזין נשים 21.3.18 התשוקה שלי היא לאנשים נפתלי בנט
יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט
(צילום: יואב דודקביץ)

ח"כ מאיר כהן, אמר בתום ההצבעה: "אני שמח שהגענו לרגע הזה – הקמת ועדה מסדרת, שתבטיח פעילות שוטפת של הכנסת, בצורה המשקפת באופן מיטבי את יחסי הכוחות בכנסת כפי שקבע הבוחר. שמשקפת את רצון העם. כעת, כפי עשינו והוכחנו תמיד, הציבור בישראל יכול לסמוך עלינו שנמשיך לעשות הכל כדי להביא לממשלת אחדות ישראלית. ממשלה מתפקדת, טובה, יציבה ואיכפתית".
קודם לכן ח"כ מיקי זוהר הציג את הצעתו בפתח הדיון ואמר: "ההצעה הזו שאני הבאתי היום זו הצעה שמשקפת את הכוחות בכנסת באופן האובייקטיבי ביותר והמדויק ביותר. אתם הצעתם הצעה קיצונית לכיוון שלכם. מי שיכריע היום את ההצעה זו ימינה, ההצבעה היום של ימינה יש לה משמעות אחת, האם תקום פה ממשלת שמאל יחד עם בנט כראש ממשלה או האם תקום פה קואליציה של ימין. הלכה למעשה בנט היום יכריע לא בעניין הוועדה המסדרת אלא יכריע מי הולך להרכיב ממשלה".