סגור

עופר מלכה, מנכ"ל משרד התחבורה, התפטר

מלכה, שהיה מינויה של השרה מירי רגב וכיהן שנה בתפקיד, הודיע לשרת התחבורה החדשה מרב מיכאלי על סיום עבודתו. זאת על רקע הראיונות שעורכת מיכאלי למציאת מנכ"לית לתפקיד

עופר מלכה, מנכ"ל משרד התחבורה, הודיע לשרת התחבורה מרב מיכאלי על סיום תפקידו. מלכה, שהיה מינוי של השרה מירי רגב, כיהן כשנה בתפקיד. התפטרותו מגיעה על רקע הראיונות שמיכאלי מבצעת בימים אלה למציאת מנכ"לית שתחליף אותו בתפקיד.

מיכאלי טרם הודיעה מי נבחרה למחליפה של מלכה, ומטעמה נמסר כי היא עדיין לא קיבלה החלטה.

2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 17.6.21 שרת התחבורה מרב מיכאלי יור מפלגת העבודה
מוסף שבועי 17.6.21 שרת התחבורה מרב מיכאלי יור מפלגת העבודה
מרב מיכאלי, שרת התחבורה
(צילום: קובי קואנקס)

מספר שמות עלו לאחרונה בתור מועמדות מרכזיות לרשת את תפקידו של מלכה. בין היתר עלו שמותיהן של נועה כהן יוצר, סמנכ"לית חטיבת הכספים של נתיבי ישראל (נת"י); הילה חדד, גם היא סמנכ"לית בנת"י, האחראית על תחום החדשנות וניהול תשתיות תחבורתיות; ועדי חכמון, סגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצר. שמות נוספים שהועלו כוללים את דקלה פרסיקו ובינת שוורץ, ואף את שמה של קרן טרנר אייל, שהיתה המנכ"לית בתקופתו של השר כץ.
מלכה, המתגורר במועצה האזורית עמק חפר, שירת בעברו כמג"ד חי"ר בחטיבת הנח"ל, כמפקד סיירת "עורב" בחטיבת גולני, וכן במספר תפקידים בכירים במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. בשנים 2011-2008 היה מלכה ראש נציגות בשגרירות ישראל באיטליה וכיהן בתפקיד מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה.
עופר מלכה אמר היום: "אני רוצה להודות לשרת התחבורה היוצאת מירי רגב על האמון שנתנה בי ועל הזכות שהיתה לי לקדם במסגרת התפקיד מהלכים רבים לטובת הציבור הישראלי. אני נפרד באהבה רבה ממשרד התחבורה ועובדיו המסורים, שימשיכו ללא ספק להיות בחוד החנית של העשייה לקידום התחבורה והתשתיות הלאומיות בישראל כחלק מרכזי בפעילות הממשלה למען הציבור. אני מאחל בהצלחה לשרת התחבורה הנכנסת מרב מיכאלי, ומאחל הצלחה רבה למי שייבחר לתפקיד מנכ"ל המשרד".

2 צפייה בגלריה
עופר מלכה מנכ"ל משרד התחבורה החדש
עופר מלכה מנכ"ל משרד התחבורה החדש
עופר מלכה, מנכ"ל משרד התחבורה היוצא
(צילום: דוברות משרד התחבורה )

שרת התחבורה הקודמת, ח"כ מירי רגב צייצה בטוויטר: "אני רוצה להודות לעופר על תרומתו הרבה לשירות הציבורי ועל קידום מהלכים חשובים רבים תוך גיבוש הסכמות נרחבות בתחומי התחבורה. יכולותיו של עופר באו לידי ביטוי בכל תחומי העשייה והיו להם חלק משמעותי ביכולת של משרד התחבורה להוביל את המדיניות והחזון 'מחברים את ישראל', גם בתנאים של אי ודאות ששררו תוך התמודדות עם משבר הקורונה. אני מאחלת לו שיוסיף לתרום בהמשך הדרך מכישוריו הרבים למען אזרחי ישראל בתפקידים נוספים בעשייה הציבורית".