סגור
חיפוש

אשקלון תוכנס לחוק לעידוד השקעות הון

כך החליטו שר האוצר ישראל כץ ושר הכלכלה עמיר פרץ. משמעות הצעד היא מתן שורה של הטבות כלכליות למי שישקיעו באשקלון ובאזור התעשייה הצפוני שלה. הצעד עדיין דורש את אישור ועדת הכספים

אשקלון תוגדר כ"אזור פיתוח א'" ותיכלל בחוק לעידוד השקעות הון.
שר האוצר ושר הכלכלה חתמו ביום שישי על הכללת אשקלון ואזור התעשייה הצפוני שלה בתוספת השנייה לחוק. תיקון החוק דורש את אישור ועדת הכספים. באוצר אומרים כי הדיון דחוף, והם יפעלו לקיימו בהקדם האפשרי.
החוק לעידוד השקעות כולל שורה של הטבות כלכליות, ובכלל זה מס חברות מופחת (7.5%) וזכאות לקבלת מענק בגובה של 20% מההשקעה ברכוש קבוע.
הכנסת אשקלון לחוק אמורה למשוך אליה משקיעים ולהביא ליצירת מקומות תעסוקה חדשים, שיסייעו לעיר להתמודד עם המצב הביטחוני הרגיש ועם גידולה הצפוי. בהחלטת הממשלה הוערכה עלות ההטבה ב-5 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
ירי מטח ה רקטות לעבר אשקלון
ירי מטח ה רקטות לעבר אשקלון
ירי רקטות לעבר אשקלון
(טל שחר)

צעד זה מתווסף להעברת 60 מיליון שקל לצורך פיתוח תשתיות עירוניות במסגרת הסכם הגג של אשקלון, הכולל 18,000 יחידות דיור. על אף מצבה הביטחוני הייחודי, אשקלון היא מהערים שצפויות להתרחב באופן המשמעותי ביותר בישראל.
צעדים אלו מהווים חלק מתוכנית ממשלתית רחבה לחיזוק אשקלון. התוכנית עברה כהחלטת ממשלה בדצמבר 2020, ללא קשר למתקפה הנוכחית על העיר. בהחלטה הוצגו נתונים והערכות מקצועיות המלמדות כי רמת האיום על תושבי אשקלון מאז מבצע צוק איתן שונה וייחודי בהשוואה לכל יתר הרשויות המקומיות, למעט עוטף עזה.
בהודעה שהוציא שר האוצר ישראל כץ הוא ציין: "אשקלון ספגה מכה קשה... המענה האמיתי לכל מי שמאיים על העורף הישראלי הוא דווקא בהמשך הפיתוח ובתנופת הבנייה, דברים שאשקלון הוכיחה היטב בשנה האחרונה בהיותה שיאנית בשיווק דירות למגורים. התקנות יעודדו יצירת מקומות עבודה חדשים והשקעות, לצד חיזוק החוסן האזרחי והרחבת התשתיות בעיר".
שר הכלכלה עמיר פרץ: "הימים הקשים שעוברים כעת על אשקלון ממחישים את חשיבות ההחלטה שקיבלנו כבר לפני מספר חודשים להפוך את אשקלון לאזור פיתוח א'".