סגור

פרק נוסף בסכסוך: אקספון תובעת מבזק 20 מיליון שקל

לטענת אקספון, ישנם פערים גדולים בין נתוני החברה לאלו של בזק בכל הנוגע ל"סעיפי התחשבנות שונים" מתקופה בה שיתפו החברות פעולה. במהלך 2020 הגישה בזק שתי תביעות נגד אקספון בטענה לחוב כולל כלפיה של יותר מ-34 מיליון שקל

אקספון הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז תביעה על 20 מיליון שקל נגד בזק. זאת לאחר שבמהלך שנת 2020 הגישה בזק שתי תביעות נגד אקספון בטענה לחוב כולל כלפיה של יותר מ-34 מיליון שקל.
אקספון היא חברת תקשורת פרטית הפועלת מכוח רישיון ותחת רגולציה כספקית שירותי אינטרנט וכספקית שירותי טלפוניה ניידת. במסגרת שירותי השוק הסיטונאי, בזק משכירה את התשתית שלה למתחרות בתמורה לתשלומים הקבועים בחוק. אקספון משמשת כספקית אינטרנט לכ־220 אלף לקוחות, ואת התשתית היא חוכרת מבזק.
במסגרת התביעה טוענת התובעת, באמצעות עו"ד ברק בר שלום ועו"ד עידו שפירא, כי "ישנם פערים גדולים וידועים בין נתוני הצדדים, וזאת לגבי סעיפי התחשבנות שונים לאורך כל התקופה הרלוונטית מאז החלה אקספון לספק לבזק שירותי ספק גישה לאינטרנט (משנת 2017), במסגרת באנדל (חבילת אינטרנט הכוללת תשתית וספק) הפוך אותו משווקת בזק ללקוחותיה המבוסס על תשתית בזק ועל שירותי ספק אינטרנט של אקספון".
בתביעה נטען כי "עסקינן בחבילות (באנדל) הנמכרות על ידי בזק ללקוח והכוללות תשתית וספק, כאשר בזק עצמה מספקת את שירותי התשתית ואילו אקספון היא ספק הגישה לאינטרנט. במקרה זה משלם הלקוח לבזק את התשלום הכולל, ממנו על בזק להעביר לאקספון את חלקה בגין שירותי הספק. על פי נתוני מערכות אקספון, בזק קיזזה סכומים נמוכים ושגויים עד כדי פערים של למעלה מ-800 אלף שקל בחודש אחד".
1 צפייה בגלריה
השקת מותג הסלולרי אקספון חזי בצלאל המנכ"ל
השקת מותג הסלולרי אקספון חזי בצלאל המנכ"ל
חזי בצלאל
(צילום: דנה קופל)
עוד נטען בתביעה כי סה"כ נזקי אקספון "מהתנהלות בזק, על כל מעשיה ומחדליה לסיכול התחרות, אשר גרמו לדחיקת רגלה של אקספון מהשוק הסיטונאי ולאובדן לקוחות והכנסות מוערכים ב-17.9 מיליון שקל".
עוד טוענת אקספון: "בזק ניצלה ועודה מנצלת את כוחה המונופוליסטי ואת תלות אקספון בה לשם דחיקת רגלי אקספון מעיסוקה כספקית שירותי אינטרנט במסגרת באנדל עם בזק בשוק האינטרנט הסיטונאי תוך מניעת נתח שוק מאקספון". טרם הוגש כתב הגנה.