סגור

הממשלה ה-36 תושבע ביום ראשון - אלו קווי היסוד ואלו השרים

בשעה 16:00 מחרתיים תושבע ממשלת בנט-לפיד לאחר שהיום הונחו קווי היסוד שלה וההסכמים הקואליציוניים. בממשלה יכהנו 28 שרים ושלושה סגני שרים. בין קווי היסוד ניתן למצוא התייחסות לשיקום המשק, מיתון העלייה במחירי הדיור, הקניית יציבות שלטונית, חיזוק הממלכתיות וההסברה. מי יקבל את התיקים. הרשימה המלאה

הממשלה ה-36 תושבע במליאת הכנסת יום ראשון הקרוב בשעה 16:00. ביום שישי אחר הצהריים הונחו ההסכמים הקואליציוניים וקווי היסוד של הממשלה על שולחן הכנסת. בממשלה יכהנו 28 שרים, ולפי שעה שלושה סגני שרים: שניים במשרד ראש הממשלה ואחד במשרד החוץ. עם אופציה לסגן שר במשרד הביטחון. רע"מ לא חתמה עדייין על קווי היסוד והיא תצטרף לקואליציה רק לאחר השבעתה.


בחודש הקרוב ייערכו דיונים בין ראשי מפלגות הקואליציה לגבי מספר סוגיות שטרם הוסדרו ובהן: מי יעמוד בראשות ממשלת המעבר אם תקציב המדינה לשנת 2021-2 לא יתקבל בקריאה השנייה והשלישית עד ה-5 בנובמבר 2021. כמו כן, תידון דרישתו של שר הביטחון בני גנץ לאייש משרת סגן שר במשרדו - משרה שקיימת כבר שנים רבות.
במסגרת קווי היסוד נקבע כי "הממשלה תפעל להקנות יציבות שלטונית והיא תתמקד בשיקום המשק, הכלכלה, והחברה האזרחית, תחזק את הממלכתיות, ותרחיב את תחומי ההסברה הלאומיים".
"הממשלה תפעל לעידוד הצמיחה על בסיס עקרונות של כלכלה הוגנת המנתבת את ההשקעה התקציבית אל מעמד הביניים והשכבות החלשות תוך צמצום הפערים החברתיים וחיזוק השירותים החברתיים. הממשלה תפעל להפחתת רגולציה, הסרת חסמים ביורוקרטיים ודיגיטציה ממשלתית ("אפס נייר אפס תור") ולקידום תוכנית משולבת להטבת וטיוב הנטל הרגולטורי. כמו כן, הממשלה תפעל לחיזוק המגזר הפרטי בדגש על עסקים קטנים ובינוניים ולשם כך תעמיד רשת ביטחון לעצמאים".
עוד נקבע כי "הממשלה תציב כיעד לאומי את העלאת מספר העובדים בהייטק ל-15% מכלל העובדים במשק, עד לשנת 2026, בכלל זה עובדים תעשיית הפודטק, בינה מלאכותית, מחשוב קוואנטי, קידום המצוינות וסבסוד הכשרות והסבות מקצועיות. הצדדים מסכימים שיש לרכז את מאמצי הממשלה בנושא התעסוקה וההכשרות המקצועיות במנהלת אחת תחת זרוע העבודה, בשיתוף המעסיקים, על בסיס מיפוי מקומות העבודה במשק, יצירת מנגנוני הסבה מקצועית ומתוך שאיפה, לצמצום האבטלה".
4 צפייה בגלריה
לשכת התעסוקה חולון שירות התעסוקה אבטלה
לשכת התעסוקה חולון שירות התעסוקה אבטלה
לשכת התעסוקה חולון
(קובי קואנקס)

בסעיף אחר נקבע כי "הצדדים מסכימים שיש לפעול בנחישות למיתון עליית מחירי הדיור, וזאת באמצעים מגוונים המתייחסים לכלל הגורמים המשפיעים על מחירי הדיור, ובהם נושא התחבורה ודיור בר השגה.
שר הבינוי והשיכון זאב אלקין יביא בתוך 60 ימים מכינון הממשלה למועצת מינהל מקרקעי ישראל החלטת מדיניות רחבה וסדורה בנוגע לדיור בר השגה בבעלות ולהשכרה וצעדים חדשניים לטובת התחדשות עירונית וכן מדיניות כוללת בנוגע לתמהיל השיווק במחירים ברי השגה והתחדשות עירונית וכן מדיניות כוללת בנוגע לתמהיל השיווק במחירים ברי השגה, בבעלות ולהשכרה וצעדים חדשניים לטובת התחדשות עירונית בשים לב לסוגיות החברתיות, כלכליות, ביטחוניות, ובטיחותיות. בנוסף, שר השיכון יביא לממשלה תוכנית שיווק של 300 אלף יחידות דיור וכלל זה מענה מימוני לטובת כלל התשתיות ומוסדות הציבור הנדרשים למימוש התוכנית".

שרי הממשלה

ימינה:
ראש הממשלה - נפתלי בנט עד ב-27 אוגוסט 2023
שרת הפנים - איילת שקד
שר הדתות - מתן כהנא
שר ההתיישבות - ניר אורבך
סגן שר לענייני רגולציה במשרד ראש הממשלה - אביר קארה.

4 צפייה בגלריה
ח"כ ניר אורבך ימינה ברעננה 6.6.21
ח"כ ניר אורבך ימינה ברעננה 6.6.21
שר ההתיישבות המיועד, ניר אורבך
(יאיר שגיא)

יש עתיד:
שר החוץ ורה"מ חלופי - יאיר לפיד
שרת האנרגיה - קארין אלהרר
שרת הכלכלה - אורנה ברביבאי
שר הרווחה - מאיר כהן
השרה לשוויון חברתי - מירב כהן
שר התיירות - יואל רזבוזוב
שר המודיעין - אלעזר שטרן
סגן שר החוץ - עידן רול
כחול לבן:
שר הביטחון - בני גנץ
שר התרבות - חילי טרופר
שרת הקליטה - פנינה תמנו שטה
שר/ת המדע - אורית פרקש הכהן או אלון שוסטר
סגן שר הביטחון המיועד - מיכאל ביטון
ישראל ביתנו:
שר האוצר - אביגדור ליברמן
שר החקלאות, נגב וגליל - עודד פורר
שר במשרד האוצר - עוד לא ברור
תקווה חדשה:
שר המשפטים - גדעון סער
שר השיכון, מקשר עם הכנסת וענייני ירושלים - זאב אלקין
שרת החינוך - יפעת שאשא ביטון
שר התקשורת - יועז הנדל
עבודה:
שרת התחבורה - מרב מיכאלי
שר לביטחון פנים - עומר בר לב
שר התפוצות - נחמן שי

4 צפייה בגלריה
מרב מיכאלי יו"ר העבודה 31.5.21
מרב מיכאלי יו"ר העבודה 31.5.21
שרת התחבורה המיועדת מרב מיכאלי
(עמית שאבי)

מרצ:
שר הבריאות - ניצן הורוביץ
שרה להגנת הסביבה - תמר זנדברג
שר לשיתוף פעולה אזורי - עיסאווי פריג'

4 צפייה בגלריה
 ניצן הורוביץ
 ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ. יתמנה לשר הבריאות
(צילום: שאול גולן)

רע"מ:
סגן שר במשרד רה"מ - עוד לא נקבע.
כמו כן נקבע כי ייסגרו המשרד לחיזוק קשרי קהילה, המשרד לעניינים אסטרטגים ומשרד משאבי המים.