בארץ

חברת נמלי ישראל פרסמה מכרז להשכרת כ-20 דונם בעורף נמלי חיפה

סכום המינימום עומד על 70 שקל למ"ר לשנה. החברה שתזכה תקבל הרשאה לשימוש בשטח לתקופה של 10 שנים עם אפשרות להארכה ב-5 שנים נוספות

ענת רואה 11:4314.03.21

חברת נמלי ישראל (חנ"י) פרסמה מכרז להשכרת שטחים בעורף נמלי חיפה. השטח יוכל לשמש את לקוחות שלושת הנמלים: נמל חיפה, נמל מספנות ישראל וגם נמל המפרץ, הנמל הפרטי שיפתח בהמשך השנה לצד שני הנמלים.

 

 

 

מדובר בשטח של כ-20 דונם, מתוך כ-500 דונם שטחי אחסון המיועדים רק לטובת יבוא ויצוא סחורות. עד לאחרונה השטחים שימשו את חברת כתר.

 

 

נמל חיפה נמל חיפה צילום: אריאל ורהפטיג

 

במסגרת המכרז, חנ"י מבקשת סכום מינימום של 70 שקל למ"ר לשנה בתוספת מע"מ. החברה שתזכה תקבל הרשאה לשימוש בשטח לתקופה של 10 שנים עם זכות ברירה של חנ"י להארכה ב-5 שנים נוספות. תהיה אפשרות להאריך את התקופות עד כמעט 25 שנה.

 

השטח המדובר מחובר לצירי תחבורה ראשיים ומצוי בקרבה לנמלי חיפה, למרכזית המפרץ ולמנהרות הכרמל. סביבו פועלות חברות מתחום הלוגיסטיקה וביניהן אמקו ים, אוברסיז קומרס וחברת כתר.

 

בחנ"י מעריכים כי לקראת פתיחת נמל המפרץ בסוף 2021 צפויה עלייה בביקוש לשטחי אחסון ולוגיסטיקה באזור הנמלים בחיפה. עם זאת, עדיין לא התקבלה החלטה על הגדלת שטחי האחסון בעורפי הנמלים. 

 

שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל מסר: "אנו ממשיכים בתנופת הפיתוח של עורף הנמלים במטרה ליצור מתחמים לוגיסטיים גדולים ומתקדמים שישפרו את השירות בענף הסחר הימי ויעודדו את הכלכלה והתעסוקה בחיפה ובאזור כולו".

 

x