$
בארץ

פרסום ראשון

איש עסקים מסביון נעצר בנתב"ג בחשד שעקץ חברה אמריקאית ב-24 מיליון דולר

על פי החשד של מפלג ההונאה במשטרה, התחייב פטריק אלוני, הבעלים של חברת CPI, לספק 200 אלף קרטוני כפפות ממפעל בוייטנאם לחברת MSC. לאחר שהחברה העבירה לו כ-24 מיליון דולר הוא לא סיפק את הסחורה. ממצאי חקירה של משרד המודיעין העסקי ויצמן-יער העלו חשד לתרגיל עוקץ, ומעצרו של איש העסקים הוארך עד יום שני

תומר גנון 12:0712.03.21
המשטרה עצרה אתמול (ה') בנתב"ג את פטריק אלוני, איש עסקים מסביון, בחשד שהוציא במרמה 24 מיליון דולר מחברת הציוד  MSC Industrial Supply Co שנסחרת בבורסה של ניו יורק. בית המשפט האריך הבוקר (ו') את מעצרו עד יום שני מחשש להימלטות ושיבוש חקירה. 

על פי החשד שנחקר על ידי מפלג הונאה של מחוז תל אביב ברשות סנ"צ קומי ג'יבלי, חברת MSC נפלה קורבן לתרגיל עוקץ של אלוני, בעלי חברת CPI. בצל משבר הקורונה, כך נודע, איש העסקים טען בפני MSC כי הוא מסוגל להביא לה עסקה מהירה לרכישת 200 אלף קרטונים של כפפות ניטריל מיצרן בווייטנאם.

 

מפעל כפפות מפעל כפפות צילום: גטי

 

 

 

MSC נדרשה על-ידי אלוני להעביר את כל סכום העסקה מראש. היא העבירה לו סך של למעלה מ-23 מיליון דולר. הכסף הועבר על פי הנחייתו של איש העסקים לחשבון בנק של חברה קנדית בספטמבר 2020. מאז, כך עלה במסגרת חקירה של חברת המודיעין העסקי ויצמן-יער וממצאיה הועברו לאחרונה למשטרה, לא נראה כל זכר לכפפות.

 

בדיקה שנערכה על ידי ויצמן-יער בוויטנאם ישירות מול המפעל – העלתה כי המפעל לא מכיר את איש העסקים. כמו כן כי לא בוצעה כל הזמנה או רכישה של כפפות עבורו או עבור MSC.

 

מהבדיקה התברר כי גם מספרי המכס שסופקו על ידי איש העסקים - כאשר התבקש לספק ראיות לכך שקיים מטען כזה של כפפות - הוא פיקטיבי לכאורה.

 

אשר ויצמן ממשרד החקירות ויצמן-יער. הממצאים הועברו למשטרה אשר ויצמן ממשרד החקירות ויצמן-יער. הממצאים הועברו למשטרה משרד חקירות וייצמן יער

 

כאמור, איש העסקים נעצר אתמול בנמל התעופה בן גוריון בלוד רגע לפני שביקש לעזוב את ישראל. הוא חשוד, על פי בקשת המעצר, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מס והלבנת הון.

 

"מדובר בכלל בסכסוך עסקי גרידא שהטענות העובדתיות, אם יתבררו, יש לנו את מלוא הראיות להוכיח שהטענות שקריות, במטרה להותיר את איש העסקים בחדר העצורים כשהוא מנותק מכל העולם כדי להשיג יתרון עסקי וכלכלי", טענו במהלך הדיון היום סנגוריו.

 

"עיינתי במסמכים שהוצגו לי", כתבה בהחלטתה השופטת דנה אמיר, "ומצאתי קיומו של חשד סביר כנגד החשוד לביצוע המיוחס לו בשים לב לכך שמדובר בהארכת מעצר ראשונה. לאור החשדות כנגד החשוד ופעולות החקירה הדרושות לביצוע, אף קם חשש לשיבושה של החקירה וכן קם חשש מסוים להימלטותו של החשוד מן הדין ומהחקירה".

 

MSC, באמצעות עורכי הדין יוסי אשכנזי ומשה יעקב ממשרד הרצוג פוקס נאמן, צפויה להגיש במקביל תביעה אזרחית נגד איש העסקים.

x