$
בארץ

הממשלה אישרה: תלמידי החטיבות חוזרים לבתי הספר, הקלות למסעדות ובנתב"ג

הממשלה אישרה את תקנות הפעימה השלישית של ההקלות שייכנסו לתוקף מחר: מסעדות יוכלו להושיב עד מאה איש בפנים בכפוף לתו הירוק. מי שלא התחסן ייאלץ לשבת בחוץ. בחדרי האוכל במלונות ובאולמות האירועים תותר כניסה של 300 איש. ממחר ייכנסו מנתב"ג אלף נוסעים ובהמשך השבוע 3,000. גם הסטודנטים יוכלו לחזור למוסדות ההשכלה הגבוהה

איתמר אייכנר, ynet 20:4106.03.21
הממשלה אישרה הערב (שבת) את תקנות הפעימה השלישית של ההקלות שייכנסו לתוקף מחר. הלימודים בכיתות ז'-י' יתחדשו במוסדות החינוך בערים הירוקות, הצהובות והכתומות הגבוליות. כמו כן ייפתחו המוסדות להשכלה גבוהה למחוסנים ומחלימים.

 

השרים אישרו גם מגבלת התקהלות באולמות אירועים, שבמסגרתה תתאפשר תפוסה של עד 50% מהאולם ולא יותר מ-300 איש. הכניסה לאולמות תותר רק לנושאי התו הירוק, למעט 5% מהמשתתפים באירוע, שיוכלו להיכנס בהצגת תוצאות בדיקה שלילית שנערכה 48 שעות לפני כן.

 

במסעדות, תותר ישיבה בתוך שטח המסעדה לבעלי תו ירוק בלבד. המסעדות יוכלו להושיב בתוך שטח המסעדה עד 75% מהתפוסה ולא יותר מ-100 איש. בחוץ תתאפשר ישיבה גם ללא הצגת תו ירוק ועד 100 בני אדם. המסעדות יצטרכו להקפיד על שמירת מרחק של שני מטר בין שולחן לשולחן.

 

המלונות, שפועלים תחת תו ירוק, יוכלו להפעיל ממחר את חדרי האוכל במגבלת תפוסה של מחצית מהנכנסים בימי שגרה לחדר האוכל, וכל זאת כשבמקום לא שוהים יותר מ-300 בני אדם.

 

מסעדה ריקה בחיפה מסעדה ריקה בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

אירועי תרבות וספורט, בתי תפילה שפועלים תחת מתווה התו הירוק וכנסים יוכלו לכלול עד 500 איש במבנה סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון עם יותר מ-10,000 מושבים - תותר כניסת עד 1,000 איש במבנה סגור ועד 1,500 איש בשטח פתוח.

 

בתי תפילה שלא פועלים במסגרת מתווה התו הירוק - כלומר מאפשרים גם את כניסתם של אנשים שלא החלימו או התחסנו - יצטרכו להמשיך לפעול בהתאם למגבלת ההתקהלויות הרלוונטית לתקופה זו - 20 מתפללים בתוך שטח בית התפילה ועוד 50 בחוץ.

 

פתיחת נתב"ג - בהמשך להחלטת הממשלה להחזרת הישראלים ארצה לקראת בחירות, סוכם כי ממחר ישראלים יוכלו להגיע מחמישה יעדים יומיים: ניו יורק, פרנקפורט, לונדון, פריז וקייב. עם אישור התקנות, כך נמסר מלשכת ראש הממשלה, יתווספו עוד שני יעדים: טורונטו והונג קונג, משם יתאפשרו טיסות על-פי הצורך. 

 

 

נתב"ג נתב"ג צילום: אי פי איי

 

מחר, יום א', יתקיימו טיסות מניו יורק, פרנקפורט, לונדון ופריז. ביום שני יחלו גם טיסות מקייב, וכאמור, אם יהיה צורך - בסוף השבוע יתווספו טיסות מטורונטו ומהונג קונג.

 

בהתאם להחלטת שרת התחבורה מירי רגב, כמות הנוסעים החוזרים ארצה תוגבל תחילה ל-1,000 נכנסים. נמסר כי בהמשך השבוע תעלה הכמות עד ל-3,000. על-פי התקנות שהובאו לממשלה, תתאפשר כניסה חופשית של אזרחי ישראל ותושבי קבע ללא צורך בוועדה, למעט במעברים יבשתיים. במעבר נהר הירדן שבגבול עם ירדן תתאפשר כניסה פעמיים בשבוע, בעוד מעבר טאבה ייפתח באופן חד-פעמי. ביציאה מישראל, לפי התקנות שהובאו לממשלה, יוכלו מחלימים ומחוסנים לעזוב את המדינה ללא אישור ועדת חריגים.  

 

במוסדות ההשכלה הגבוהה, ההכשרה והמוסדות התורניים העל-תיכוניים שיבטיחו אפשרות של קיום לימודים לתלמידים שלא מחזיקים בתו ירוק יתאפשר לקיים לימודים פרונטליים בתנאים הבאים: עד 300 איש באולם ובתפוסה של לא יותר מ-75%, הפרדה של לפחות ארבעה מטרים בין המרצה או המורה לסטודנטים או התלמידים ותליית שלט על מוסדות שפועלים בהתאם לתו הירוק. מוסדות שיכניסו אדם ללא תו ירוק ייקנסו ב-5,000 שקל.

 

בנוסף, פנימיות עד גיל תיכון יוכלו לפעול במסלול "פתוח" או "סגור", בדומה לפעילות פנימיות על-תיכוניות. מגבלת ההשתתפות בקורסים והכשרות מעשיות לבגירים תעלה ל-20 משתתפים במקום 10, ותתאפשר גם פעילות חוגים לילדים. פעילות תנועות הנוער תורחב ל-50 משתתפים בשטח פתוח בקבוצות קבועות.

 

היערכות לשחרור המבודדים במלוניות

 

לקראת ביטול חובת הבידוד במלוניות ושעות ספורות לפני ההכרעה על ההקלות, קיבלו מבודדים שחזרו מחו"ל ונשלחו למלוניות טופס שבו הם מתבקשים להצהיר כי ימשיכו את הבידוד בתנאים ביתיים וכי יעמדו בתנאים כנדרש. המבודדים במלוניות צפויים להשתחרר לבתיהם בחצות בלילה שבין ראשון לשני, אולם יוכלו להמשיך לשהות במלוניות במידה שיבחרו בכך.

 

"במילוי טופס זה אני מצהיר שיש לי את התנאים לשהות בבידוד ביתי מוחלט באופן מלא ותקין למשך כל התקופה", נדרשו המבודדים במלוניות להצהיר. "אני מתחייב להמשיך ולהשלים את תקופת הבידוד, לא לעשות שימוש בתחבורה ציבורית לצורך הגעה למקום הבידוד ויודע שלאורך כל תקופת הבידוד מתבצע מעקב צמוד של משטרת ישראל ושהפרה תגרור קנס של 5,000 שקל ויכולה לגרור למאסר".

 

ההצבעה על ההקלות מתקיימת היום, שעות ספורות לפני שההקלות אמורות להתחיל, בשל עיכוב ניסוחי התקנות מצד היועצים המשפטיים לפני כניסת השבת. ההצבעה אמורה הייתה להתקיים כבר אתמול בצהריים.

x