$
בארץ

שרת התחבורה אישרה: חזית הים בנמל חיפה תיפתח לקהל הרחב כמוקד תיירות ופנאי

מירי רגב חתמה על תיקון כתב ההסמכה של הנמל, שייכנס לתוקף עם סיום ההפרטה. הנמל יורשה לתפעל את חזית הים ששטחה כ-300 דונם

ענת רואה 12:4914.02.21

שרת התחבורה מירי רגב חתמה על תיקון כתב ההסמכה של נמל חיפה, שבמסגרתו יורשה הנמל מיד לאחר סיום הליך ההפרטה לתפעל את חזית הים בשטחו ולפתוח אותה לקהל הרחב כמוקד תיירות ופנאי.

 

 

על מנת שכתב ההסמכה יתוקן רשמית, נדרשת כעת חתימתו של שר האוצר ישראל כץ. ככל הידוע, כתב ההסמכה ממתין לחתימתו, אך לפי הערכה, מדובר בצעד טכני בלבד, מאחר שכץ בתפקידו כשר התחבורה היה זה שיזם וקידם את פרויקט "חזית הים" בחיפה.

 

שרת התחבורה מירי רגב שרת התחבורה מירי רגב צילום: אוהד צויגנברג

 

במשרד התחבורה אומרים שמדובר ב"תיקון היסטורי", שייאפשר לתפעל את חזית הים העירונית בשטח המערבי של נמל חיפה. מדובר בשטח על קו המים שגודלו יותר מ-300 דונם, הגובל לכל אורכו בעיר התחתית של חיפה.

 

חזית הנמל נסגרה עוד בתקופת בנייתו בידי הבריטים בשנות ה-30 של המאה שעברה. כעת, בהמשך לתוכנית מתאר ממשלתית שאושרה בממשלה, יחדל בשלבים מערב הנמל לשמש לפריקה וטעינה של מטענים, וחברת הנמל תוכל לפי התיקון ״לבצע בשטח חזית הים פעילות להקמת מתקנים ומבנים, תחזוקתם והפעלתם לצורך מתן שירותים ולרווחת באי הנמל, המשתמשים והמבקרים במתחם, למטרות מסחר, תיירות, תעסוקה, מגורים, תרבות ופנאי ומעגנה".

 

 

נמל חיפה נמל חיפה צילום: אריאל ורהפטיג

במשרד התחבורה אומרים עוד, כי הנמל משמש בשנים האחרונות מוקד פעילות אטרקטיבי, וכי בשטחו המערבי נערכו שורה של פסטיבלים וכן צילומים של תוכניות טלוויזיה, למשל שלוש עונות התוכנית "נינג'ה ישראל". זאת לצד עלייה גוברת של פעילות אוניות תיירים. לאחר הפרטת החברה, ובזכות התיקון שייכנס לתוקף, הפעילות תוכל להתרחב משמעותית.

 

 

שרת התחבורה מירי רגב מסרה: ״במוקד חזוני 'מחברים את ישראל', קישוריות, נגישות ועירוב השימושים בתשתיות מרכזי התחבורה, כפי שיבוא לידי ביטוי גם בנמל חיפה. אין לי ספק שהנמל ייהפך לאבן שואבת ומרכז פנאי ותיירות, שיתרום לכלכלה וליצירת מקומות עבודה והזדמנויות כלכליות ליזמים החיפאים״.

 

יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה אשל ארמוני מסר: "מדובר בתיקון היסטורי, שאנחנו מחכים לו שנים רבות. חזית הים בנמל חיפה מהווה פוטנציאל עצום לנמל ולעיר חיפה, ואני משוכנע שהיא תיהפך לשם דבר בעולם כולו"

 

מנדי זלצמן מנכ"ל חברת נמל חיפה: "נמל חיפה הוא מהבודדים בעולם, המשלבים פעילות עניפה של כל סוגי המטענים לצד פעילות קרוזים משגשגת ופסטיבלים לקהל הרחב. כתב ההסמכה החדש ייאפשר להעצים מאוד את הפעילות במערב הנמל".

 

x