בארץ

עמיר פרץ פורש: "לא אכהן בכנסת הקרובה"

יו"ר העבודה ושר הכלכלה הודיע כי אין בכוונתו לכהן בכנסת ה-24: "אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם ואמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם". על כוונותיו הודיע בשעה שהעתירה סביב שאלת קיום הפריימריז במפלגתו ממתינה להכרעת בית המשפט העליון

מורן אזולאי, ynet 07:1113.01.21
אחרי 32 שנים בכנסת, ותיק חברי הכנסת, יו"ר מפלגת העבודה ושר הכלכלה עמיר פרץ הודיע כי אין בכוונתו לכהן בכנסת הבאה. בהודעה שהפיץ הבוקר (רביעי) כתב פרץ: "לא אכהן בכנסת הקרובה, אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם ואמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם בשעה שהקרע הפנימי מאיים למוטט את היסודות שעליהם בנויה החברה הישראלית. כל חיי פעלתי מתוך תחושת שליחות ודוגמה אישית, וכך אני מתכוון להמשיך לנהוג".

 

פרץ הודיע על כוונותיו בשעה שהעתירה סביב שאלת קיום הפריימריז בקרב המתפקדים עדיין ממתינה להכרעתו של בית המשפט העליון.

 

במסגרת הקריירה הפוליטית שלו, מילא פרץ שורה של תפקידים בכירים בהם סגן ראש הממשלה, שר הביטחון והשר להגנת הסביבה. בפעילותן הציבורית הוא מזוהה יותר מכל עם פרויקט כיפת ברזל שיזם והוביל בתקופתו במשרד הביטחון, עם המאבק שניהל להעלאת שכר המינימום וחוקי הפנסיה ועם הקמת הרשות לחירום לאומית - ובעיקר מזוהה עם הפריפריה לאחר שלאורך כל שנותיו בפוליטיקה התעקש להמשיך ולהתגורר בשדרות.

 

עמיר פרץ עמיר פרץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בעברו כיהן פרץ 11 שנה כיו"ר ההסתדרות, יזם את חוק שקיות הניילון בתקופת כהונתו במשרד להגנת הסביבה ואת התוכנית לשיקום צה"ל אחרי מלחמת לבנון השנייה.

 

במערכת הבחירות האחרונה ולאחר שיתוף פעולה עם מרצ, הוא חבר ליו"ר כחול לבן בני גנץ ונכנס יחד איתו לממשלת נתניהו - אז גם ספג ביקורת קשה, בין היתר מקרב מצביעיו.

 

לאחרונה הודיע כי אין בכוונתו להתמודד על ראשות מפלגת העבודה וכי הוא מפנה את מקומו לטובת דמות חיצונית שתוכל לשקם אותה. החלטתו התגלגלה כאמור לערכאות משפטיות ונכון לרגע זה - ממתינה להכרעה.

x