$
בארץ

אחרי כישלון ומהומות: יבוטל הבידוד במלוניות לשבים מחו"ל

שר הבריאות הורה לאנשי משרדו לפעול לביטול הבידוד הכפוי לשבים מחו"ל, ולאפשר להם להתבודד בביתם. המהלך שנועד למנוע את חדירת המוטציה הבריטית נכשל כישלון חרוץ: רוב החוזרים הצליחו להתחמק, אלו שלא מרדו וניסו לברוח עקב התנאים הירודים

אדיר ינקו, ynet 16:3029.12.20

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה אחר הצהריים (ג') את בכירי משרדו לפעול לבטל בהקדם את בידוד המלוניות לשבים מחו"ל, מכל המדינות, בכפוף לבדיקת קורונה. "כל חוזר מחו"ל שרשאי להיכנס לארץ צריך לעשות בדיקה מיידית ולצאת לבידוד ביתי לשבועיים או לעשרה ימים אם יעשה בדיקה נוספת ביום התשיעי", הוא מסר. ההחלטה על ביטול התקנה מגיעה ברקע התלונות הרבות שהתקבלו מצד המבודדים.

 

ביטול הבידוד מגיע לאחר שרק בשבוע שעבר החליטה הממשלה כי כל ישראלי שיחזור מחו"ל יישלח לבידוד במלונית. זאת במסגרת הניסיון למנוע את כניסת המוטציה החדשה של נגיף הקורונה שאובחנה במדינות בעולם, הראשונות שבהן היו בריטניה ודרום אפריקה.

 

נוסעים שסירבו להתפנות למלונית, נתב"ג נוסעים שסירבו להתפנות למלונית, נתב"ג

 

 

עם זאת, מבדיקת ynet עלה כי בימים שעברו מאז ההחלטה לא התממשה במלואה - ורוב הנוחתים יוצאים משערי נתב"ג לבידוד בביתם. למעשה, מנתונים שהגיעו לידי ynet שלשום עלה כי רק 46% מהנוסעים נלקחו למלוניות של פיקוד העורף, ואילו רבים הצליחו לקבל בקלות פטור מוועדת החריגים של משרד הבריאות בנתב"ג.

 

ההחלטה עוררה ביקורת והתנגדות עזה בקרב הנוסעים. אמש מבודדי קורונה ששוהים במלון גראנד קורט בירושלים, בעקבות הנחיות הממשלה, יצאו ללובי המלון כדי למחות נגד התנאים שבהם הם לנים - שעות לאחר שגם מבודדים במלון לאונרדו ניסו לברוח מהמקום.

 

קודם לכן בשעות אחר הצהריים תועד בנתב"ג תור ענק של מאות ממתינים לוועדת החריגים - במטרה להתחמק מהגעה למלוניות.

x