$
בארץ

סונול EVI תקים בירושלים כמאה עמדות טעינה לרכב חשמלי

החברה זכתה במכרז של עיריית ירושליים להקמה, תפעול ותחזקות עמדות הטעינה שבבעלות העירייה, ובאפשרותה להגדיל את הכמות ככל שיעלו הביקושים. על פי ההערכות ההתקנות הראשונות יחלו בינואר הקרוב, עם עדיפות בשלב הראשון של העבודות לחניונים ציבוריים

ליאור גוטמן 12:3530.11.20

חברת סונול EVI זכתה במכרז של עיריית ירושלים להקמת עמדות טעינה ציבוריות לרכב חשמלי. בסיס ההתקשרות בין הצדדים כולל הקמה של כמאה עמדות ברחבי העיר, עם אפשרות להגדלת הכמות ככל שיעלו הביקושים בעיר. ההתקשרות בין הצדדים נעשתה באמצעות חברת "עדן", היא החברה הכלכלית של העירייה.

 

 

 

על פי ההערכות ההתקנות הראשונות יחלו בינואר הקרוב עם עדיפות בשלב הראשון של העבודות לחניונים ציבוריים. סונול EVI,הנמצאת בבעלות משותפת של חברת סונול וחברת משק אנרגיה, תפעל להקמה, תפעול ותחזוקת עמדות הטעינה, אולם הבעלות עליהם תשאר של העירייה, שמבטיחה להציע לציבור מחירי טעינה תחרותיים.

 

 

עמדת טעינה לרכב חשמלי עמדת טעינה לרכב חשמלי צילום: עמית שעל

 

מחיר הטעינה הנוכחי זהה לזה של משקי הבית, כלומר סביב 53 אגורות לקילוואט/שעה לפני הנחה. עלות ההתקנות תמומן בין השאר על ידי מענקים של משרד האנרגיה. לטענת ראש העיר משה לאון הכוונה היא להמשיך ולעודד שימוש ברכב ידידותי לסביבה.

 

סונול EVI מספקת פתרונות טעינה לרכבים חשמליים ורכבי הייבריד פלאג-אין. בתחילת 2020 זכתה החברה במכרז של משרד האנרגיה במסגרתה היא תקים כ-20 עמדות טעינה מהירות (DC, חצי שעה עד שעתיים טעינה לסוללה מלאה). החברה מפעילה כמה מאות עמדות בפריסה ארצית ולאחרונה ליאור בר-דור, מ"מ מנכ"ל חברת 'עדן', צוטט באומרו שירושלים עושה צעד נוסף במעבר לתחבורה נקיה באמצעות החיבור ניהול חנייה עירונית, גידול בהיצע החנייה באמצעות טכנולוגיות חדשות וחיבור אלו לתשתית הטעינה החשמלית בחניונים ובמרחב הציבורי העירוני.

 

מנכ"ל סונול EVI עמית אקשטיין מסכם שירושלים נחשבת כעיר מובילה בישראל בתחבורה חכמה, כך שפריסה נרחבת של עמדות טעינה בעיר מהווה מהלך מתבקש.

x