בארץ

שלומי אטיאס, מקורבו של שר הכלכלה עמיר פרץ, מונה למנהל רשות ההשקעות

בתקופת היותו של פרץ יו"ר ההסתדרות מילא אטיאס תפקידים רבים לצדו, ובעשר השנים האחרונות שימש כמנכ"ל יובלים, תאגיד המים של אזור אשדוד והסביבה; האלוף במיל' יצחק (ג'רי) גרשון ימונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה

נווית זומר ותומר הדר 11:3822.11.20

שלומי אטיאס מונה למנהל רשות ההשקעות במשרד הכלכלה. הממשלה אישרה את המינויו במקום ד"ר נחום איצקוביץ', שפרש לטובת תפקיד מנכ"ל משרד החקלאות. בשלושת החודשים האחרונים דוד לפלר מנכ"ל משרד הכלכלה שימש בתפקיד מ"מ מנהל רשות ההשקעות.

 

אטיאס, בן 62, מקורבו של שר הכלכלה עמיר פרץ, משמש בעשר השנים האחרנות כמנכ"ל יובלים, תאגיד המים של אזור אשדוד והסביבה. לפני כן היה משנה למנכ"ל הפניקס ביטוח ומנכ"ל קרן מבטחים החדשה והישנה.

 

בתקופת היותו של פרץ יו"ר ההסתדרות אטיאס מילא תפקידים רבים לצדו. בשנת 1995 הוא מונה כמנהל מט"י בבאר שבע ולאחר מכן התמנה למנהל המחלקה לדמוקרטיה תעשייתית בהסתדרות. ב-98' הגיע לתפקיד מנכ"ל חברת העובדים ומשם מונה למנכ"ל מבטחים.

עמיר פרץ עמיר פרץ צילום: live4u

 

בעבר נמתחה ביקורת על כך שתפקידיו האחרונים בהסתדרות בוצעו ללא התמודדות במכרזים. גם אחיו הועסקו בהסתדרות - יוסף היה באיגוד המקצועי של מועצת פועלי אשדוד וחיים בסניף מבטחים.

 

תפקיד מנהל רשות ההשקעות הוא תפקיד בכיר במשרד הרשות, האמונה על חוק עידוד השקעות הון. הרשות היא בעלת הסמכות להעניק אישור למעמד "מפעל מאושר" המזכה במענקי מדינה להקמה ולהרחבת מפעלים, בין השאר בכוחה של הרשות לווסת השקעות לאזורים מסוימים ולהחליט על אזורי עדיפות לתעשייה ולתעסוקה.

 

יו"ר דירקטוריון חדש לרשות שדות התעופה: יצחק (ג'רי) גרשון

 

עוד נודע היום, כי האלוף במיל' יצחק (ג'רי) גרשון ימונה לתפקיד יושב ראש דירקטוריון רשות שדות התעופה. מינוי גרשון נחשף בכלכליסט ואושר היום (א') בישיבת ממשלה. גרשון מחליף בתפקיד את אליעזר (צ'ייני) מרום לאחר תקופה ממושכת בה התפקיד לא אויש בפועל לאחר שמרום הודיע על פרישה.

 

האלוף במיל' יצחק (ג'רי) גרשון האלוף במיל' יצחק (ג'רי) גרשון

 

גרשון, בעל תואר שני במדע המדינה, בוגר המכללה הבין זרועית לפיקוד ומטה, נשוי בשנית ואב לארבעה. הוא נכנס לרשות שדות התעופה בתקופה לא קלה, בה תידרש הרשות להתגבר על הירידה החדה בהיקף םעילות התעופה העולמית המובילה לירידה משמעותית בהכנסות. שרת התחבורה מירי רגב אמרה כי "הניסיון שצבר גרשון כמפקד פיקוד העורף ומפקד אוגדת יהודה ושומרון יסייעו לו בטיפול במשברים, בקשיים הכלכליים ובירידה בהכנסות רשות שדות התעופה, שהביא עימו משבר הקורונה".

 

רשות שדות התעופה היתה עד לתחילת המשבר אחד הגופים החזקים במשק. רק לפני המשבר העבירה הרשות למדינה דיבידנד של 4 מיליארד שקלים. בעקבות הקורונה, הרשות מתמודדת עם קשיים כלכלים כתוצאה מירידה תלולה בתעשיית התעופה, מה שהביא לפגיעה בהכנסות הרשות. לדברי רגב: "אני רואה בתפקידנו לתמוך ברשות שדות התעופה ואני בטוחה שיחד עם האנשים הראויים הנמצאים ברשות, דירקטוריון הרשות, מנכ"ל רש"ת יעקב גנות, והצוות המקצועי, נוביל את החברה לאיתנות כלכלית".

x