$
בארץ

עד 2025 גם חניוני האוטובוסים יכללו עמדות טעינה למכוניות חשמליות

חברת נתיבי איילון יוצאת במכרז חדש להקמת עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים במספר אתרים ברחבי הארץ, זאת לקראת מעבר, כך לפי החברה, לאוטובוסים חשמליים עד שנת 2025

תומר הדר 10:2922.11.20

חברת נתיבי איילון יוצאת במכרז חדש להקמת עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים במספר אתרים ברחבי הארץ, זאת לקראת מעבר, כך לפי החברה, לאוטובוסים חשמליים עד שנת 2025. על פי עיקרי המסמך יוכלו ארבע חברות להתמודד על הזכות להטעין אוטובוסים באמצעות מטעני DC (כלומר מטען רגיל) אשר יוקמו במספר חניונים.

 

 

 

 

בקרוב עמדות טעינה חשמליות במתחמים בקרוב עמדות טעינה חשמליות במתחמים צילום: נמרוד גליקמן

 

נתון מעניין אשר עולה מן המכרז החדש מצביע על אפשרות של הספק הזוכה להשתמש בעמדות הטעינה אשר יוקמו בחניוני האוטובוסים גם למטרות אחרות כאשר האוטובוסים אינם נמצאים בטעינה. ויתרה מכך, החוזה בין נתיבי איילון לזוכה יאפשר לחברה הזוכה להקים במתחם הטענת האוטובוסים גם עמדות טעינה עבור מכוניות חשמליות – זאת בזמן שבשעות ה"מתות" של טעינת האוטובוסים תתאפשר גם הטענת משאיות חשמליות מן העמדות אשר מיועדות לתחבורה הציבורית.

 

מסמכי נתיבי איילון מפרטים תוכנית ממשלתית מוכרת, שבמסגרתה כל האוטובוסים העירוניים שירכשו משנת 2025 יהיו חשמליים ואילו כל צי האוטובוסים הישראלי החדש, כלומר גם אוטובוסים בינעירוניים, יהיה חשמלי עד שנת 2035. הקמת עמדות הטעינה החדשות, כך מבהירה נתיבי איילון, תיפרס על פני מספר שנים וזאת עד להשלמת מהלכי ההצטיידות באוטובוסים החשמליים בשנים הקרובות. המרכז עצמו הוא לשלוש שנים מיום החתימה - אך ניתן להאריכו בשנתיים נוספות.

x