$
בארץ

מדליף לתקשורת? שר האוצר דורש לזמן את יועמ"ש משרדו לבירור

ישראל כץ פנה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, בבקשה כי יזמן את עו"ד אסי מסינג, לבירור בטענה כי הוא מדליף נגד השר לתקשורת. מסינג הכחיש את הטענות נגדו; גורמים באוצר סבורים כי הדרך בה השיג כץ מידע על הדלפה לכאורה נגדו, היא פלילית. היועמ"ש: "סוכם שכץ ומסינג ייפגשו לליבון הנושא"

עמרי מילמן 13:2511.11.20

הכאוס בהנהלת האוצר ממשיך גם אחרי גל הפרישות. שר האוצר, ישראל כץ פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בבקשה כי יזמן את היועץ המשפטי של משרדו, אסי מסינג, לבירור בטענה כי מסינג מדליף נגד השר לתקשורת.

 

 

לפי גורמים במשרד המשפטים נטען כי לכץ עדויות בנוגע להדלפות של מסינג, אולם מסינג הכחיש את הטענות נגדו. 

מימין שר האוצר ישראל כץ היועץ המשפטי במשרד האוצר אסי מסינג מימין שר האוצר ישראל כץ היועץ המשפטי במשרד האוצר אסי מסינג צילום: אלכס קולומויסקי, לע"מ

 

 

לא מדובר בפיצוץ הראשון בין כץ למסינג. לאחר שמסינג התעקש כי תוספת התקציב שהגיעה למשרדי הממשלה בשנת 2020 תעבור דרך הממשלה וועדת הכספים, ולא תאושר על ידי שר האוצר בלבד, כץ דרש כי מסינג לא ייכנס יותר לישיבות הנהלה, ואף איים להוציא את המנכ"לית לשעבר קרן טרנר אייל כאשר זו ביקשה להכניס לדיון את מסינג. בדיון אחר, האשים כץ את מסינג כי הוא חובר לממונה על התקציבים לשעבר שאול מרידור (כשעוד כיהן בתפקיד) נגדו.

 

גורמים באוצר סבורים כי הדרך בה השיג כץ מידע על הדלפה לכאורה נגדו, היא פלילית. אותם גורמים טוענים כי דובר השר, יותם בן יצחק, ישב מאחורי מסינג באחד מדיוני קבינט הקורונה, וצילם שיחה שלו שלו בווטסאפ עם דוברת המשרד. באותה שיחה השתמש בכינוי "הורדוס" כלפי השר, כינוי שנשמע במסדרונות האוצר לכץ מאז אמר בראיון לכלכליסט כי הצליח היכן שהורדוס נכשל. יום לאחר מכן פרשן השתמש באותו כינוי.

 

מטעם היועמ"ש אביחי מנדלבליט נמסר: "בשיחה שיזם לפני כשבוע היועמ"ש בעניינים מקצועיים שונים עם שר האוצר, העלה השר גם טענה בדבר תדרוך פסול שקיים כביכול היועץ המשפטי של משרד האוצר עם עיתונאי, וציין כי בידיו צילום מסך המבסס את טענתו. טענת השר לא נגעה להעברת מידע מדיוני קבינט הקורונה. לאחר שדבר קיומה של הטענה נודע ליועץ המשפטי של משרד האוצר, הוא פנה ביום ראשון האחרון אל היועמ"ש וביקש להבהיר את הדברים. בין היתר טען, כי לא היו דברים מעולם, כי לא פנה כלל אל אותו עיתונאי וכי לא תדרך נגד השר הממונה. בסוף אותה שיחה ולאור ההבהרות הנ״ל, סיכמו היועמ"ש והיועץ המשפטי למשרד האוצר כי האחרון יקיים שיחה עם השר לשם ליבון העניין, ובכך ימוצה הטיפול בעניין. הדבר לא בוצע עד עתה עקב שהייתו של שר האוצר בבידוד".

x