$
רכב

בלעדי לכלכליסט

אוטותל מגדילה את הצי ב-100 מכוניות חשמליות; תקבל עוד 200 מקומות חניה בת"א

מערך אוטותל המונה 260 מכוניות בנזין, יתחדש בקרוב בצי המכוניות החשמליות של קאר טו גו שפעל עד עתה בחיפה. לרשות אוטו תל יעמדו מעתה 720 חניות ברחבי העיר

תומר הדר 17:5109.11.20

מערך הרכב השיתופי של תל אביב עתיד לגדול ב-100 מכוניות רנו אשר יצאו ממערך הרכב השיתופי של חיפה - כך עולה מנתונים של עיריית תל אביב אשר הגיעו לידי "כלכליסט". בעקבות התרחבות המערך - מקומות חנייה נוספים יופקעו ברחבי העיר.  

 

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב"כלכליסט", עיריית חיפה הודיעה לחברת CAR2GO כי שלוש שנים לאחר כניסתה לעיר, העירייה תחדל מלסבסד את פעילותה בעיר. חברת CAR2GO היתה אמורה לפעול בחיפה במשך שש שנים, אך בעקבות עתירה מנהלית שהוגשה על ידי עמותת 'שומרי הסף - התנועה להגנת ערכי שלטון החוק' - נקבע כי משך ההתקשרות יקוצר לשלוש שנים. "פרידת" עיריית חיפה ו-CAR2GO לוותה במכתב חמור המתריע בחברה פן לא תפנה את 100 מכוניות הרנו החשמליות שפרסה בעיר מן החניות הייעודיות.

 

כעת, כך עולה ממסמכי עיריית תל אביב, ימצאו 100 המכוניות החשמליות של הפרויקט החיפאי בית בתל אביב – ויצטרפו ל-260 מכוניות המשמשות את פרויקט אוטותל. יודגש כי המכוניות של אוטותל הן מכוניות בעלות מנועי בנזין, ואילו 100 המכוניות שיצטרפו לפרויקט, כמעט בין לילה, הן מכוניות רנו חשמליות.

 

רכב של CAR2GO רכב של CAR2GO

 

 

"נסיעות לא ממומשות"

 

הפרוטוקולים של עיריית תל אביב בנושא מדגישים כי למעשה, 260 המכוניות של CAR2GO הפרוסות ברחבי תל אביב אינן מספיקות. כך, לפי לשון פרוטוקול וועדת הכספים: "מערך אוטותל מונה כיום 260 רכבים. לאחר מספר שנות פעילות עולה כי מידי יום ישנן מעל ל-1,000 נסיעות לא ממומשות של מנויי אוטותל".

 

במסגרת זו מתעדת CAR2GO להוסיף לצי הרכבים שלה 100 רכבים אשר יסופקו, בניגוד לרכבים ה"רגילים" של אוטותל, על חשבון CAR2GO. במסגרת החוזה החדש אשר ייחתם בין עיריית תל אביב ו-CAR2GO, יבוצע שינוי במודל ההכנסות מן הרכבים החשמליים שבמסגרתו יחולקו בין הצדדים דמי השימוש בלבד.

 

עוד 200 חניות לרכבי אוטותל

 

עוד עולה מלשון מסמכי עיריית תל אביב, כי 520 החניות המשמשות כיום את רכבי CAR2GO צפויות לקבל "תוספת" של 200 חניות נוספות, כלומר, לרכבי CAR2GO יהיו שמורות 720 חניות ברחבי העיר.

 

יצוין כי ההתקשרות העתידית בין הצדדים אינה כוללת כל התייחסות לנושא טעינת הרכבים החשמליים, משמע במצב זה יצטרכו הצדדים לפנות לטעינה בעמדות קיימות כדוגמת אלה שמפוזרות בחניונים כדוגמת "אחוזת החוף", או לסירוגין לפנות לספקי טעינה שיצטרכו להקים עמדות טעינה לרכב חשמלי ברחובות תל אביב, על כל המשתמע מכך מבחינת אישורים רגולטוריים.

x