$
בארץ

קרן רוטשילד תתרום 180 מיליון שקל לפקולטה לרפואה בצפת

מדובר בתרומה הגדולה ביותר של הקרן אי פעם להקמת מבני קבע - זאת לאחר שהעבירה כבר תרומה להקמת מבנה הקבע הראשון של הפקולטה; בעשור האחרון תרמה קרן רוטשילד כמיליארד שקל בישראל לצמצום פערים וחיזוק הפריפריה

שחר אילן 15:5313.09.20
קרן אדמונד דה רוטשילד תתרום 180 מיליון שקל להקמת מבני הקבע של הפקולטה לרפואה בצפת ולפעילות האקדמית בפקולטה. זו התרומה הגדולה ביותר עד כה של הקרן, שהעבירה בעשור האחרון מיליארד שקל למטרות של צמצום פערים וקידום אוכלוסיות פריפריה".

 

 

בית הספר לרפואה בצפת של אוניברסיטת בר אילן הוקם בעקבות החלטת הממשלה בספטמבר 2009, והחל לפעול בשנת 2011 במתחם הישן של ביה"ח זיו בעיר. כיום בנויות במקום 16 מעבדות בתחומים שונים בבנייה קלה, וכיתות הוראה, מינהלה ולוגיסטיקה במבנה האבן ששימש כבית חולים.

הדמיה של הפקולטה לרפואה בצפת הדמיה של הפקולטה לרפואה בצפת הדמיה: אדר' דגן מושלי

 

סגן מועצת הנגידים של קרן אדמונד דה רוטשילד, מיקי קליגר, מציין כי הקרן כבר העבירה את הסכום שנדרש לרכישת הקרקע עליה מוקם בניין הקבע הראשון של הפקולטה לרפואה בצפת, ותמשיך להעביר סכומים נוספים בהתאמה לקצב התקדמות הפרויקט. הברונית אריאן דה רוטשילד, ממובילות הקרן, אמרה ש"הפקולטה לרפואה בצפת היא דוגמא מובהקת להעצמה אמיתית של הפריפריה הישראלית".

 

בעקבות משבר הקורונה החלה הקרן לתרום גם למערכי הרפואה בישראל. הקרן תרמה כ-70 מיליון שקל לרכישת ציוד ומיגון לצוותים הרפואיים בכ-20 בתי חולים ברחבי ישראל ולהאצת המחקר למציאת חיסון למיגור המגפה. כמו כן תרמה השנה 70 מיליון שקל, כדי לאפשר את המשך הפעלתו של פרויקט "ממדים ללימודים" שמחלק מלגות לימוד לחיילים משוחררים.

x