$
בארץ

ועדת הכספים: משרד האוצר מנסה לדחוף את הפחתת מס הרכישה לתוכנית הסיוע הכלכלית

למרות שכוונת האוצר להפחית את מס הרכישה על דירות להשקעה ל-5% איננה קשורה לתוכנית הסיוע הכלכלית, גורמים בוועדת הכספים טוענים כי האוצר מנסה להכניס אותה לתוכנית בכל דרך. באותו זמן ממש מתנגדים באוצר להכניס לתוכנית הצעות אחרות מאותו נימוק בדיוק

עמרי מילמן 13:5128.07.20

בזמן שוועדת הכספים מקיימת דיונים על תוכנית הסיוע הכלכלית, שאמורה להקנות ודאות למשק עד יוני 2021, משרד האוצר מבקש להכניס לתוכנית סעיף נוסף, שאיננו קשור אליה ונוגע להפחתת מס הרכישה מ-8% ל-5% לדירה להשקעה (כלומר, מהדירה השנייה ומעלה) שנחשפה ב"כלכליסט".

 

שר האוצר ישראל כ"ץ שר האוצר ישראל כ"ץ צילום: אוראל כהן

 

העלאת מס הרכישה על דירות להשקעה היא מהלך ששר האוצר לשעבר משה כחלון התגאה בו במהלך הקדנציה שלו. כחלון טען כי מדובר בצעד שירחיק משקיעים מהשוק ויגרום להם להפנות עוד ועוד דירות לטובת הזוגות הצעירים.

 

העלאת מס הרכישה עברה כהוראת שעה, וזו ממילא היתה אמורה לפוג בסוף השנה הנוכחית, אך באוצר מבקשים להאיץ את סיומה ולהכניס לתוקף את הפחתת מס הרכישה בהקדם.

 

באופן אבסורדי, במהלך הדיונים משרדי האוצר והמשפטים התנגדו להצעות שונות, כמו למשל להצעה להסדיר את ההחזרים של בעלי האולמות וגני האירועים לזוגות הצעירים, בטענה כי הן אינן קשורות לחקיקה עצמה. כעת מנסים להכניס את הסעיף שבכל מקרה אינו עוסק בסיוע הכלכלי לציבור בעקבות משבר הקורונה.

x