$
בארץ

כאוס המסעדות: ייסגרו מ-5:00, ייפתחו ב-10:00?

הממשלה החליטה תחילה לסגור את המסעדות מיום שלישי, ואז הסתמנה פשרה על פתיחת המסעדות לישיבה בחוץ בלבד עד 50 איש. לנוכח פיצוץ במגעים בין משרד הבריאות ליו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא ביטון בוטל המשאל הטלפוני בין השרים. המסעדות יינעלו מ-05:00 בבוקר

מורן אזולאי ואיתמר אייכנר, ynet 00:1021.07.20
דרמה לילית על מתווה לפתיחת המסעדות המשקפת את הכאוס בקבלת ההחלטות: שר הבריאות יולי אדלשטיין ויו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא-ביטון לא הצליחו להגיע להסכמה על מתווה לפתיחת המסעדות. לנוכח המבוי הסתום בוטל המשאל הטלפוני להפעלת מסעדות ברחוב והן אמורות להינעל מ-05:00. ח"כ שאשא-ביטון אמרה ל-ynet כי בדיון שיתקיים חמש שעות אחר כך תאשר את פתיחתן מחדש.

 

 

בדיון שערך מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא תמך במתווה שהציג אדלשטיין שלפיו יתאפשר למסעדות לארח עד 50 סועדים ברחוב אך לא יתאפשר לאיש לשבת בפנים לפי "המודל הניו יורקי". שאשא-ביטון הסכימה תחילה להעביר את המתווה בוועדה, אולם בממשלה האשימו כי היא שינתה את דעתה והחליטה לא לאשר את המתווה הזה בוועדה שאמורה הייתה להתכנס ב-09:45 בבוקר.

 

ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה צילום: ערוץ הכנסת

 

 

שאשא-ביטון אמרה ל-ynet לפני חצות: "אני בשיח איתם עד הרגעים האלה. אנחנו רוצים 35% מהתפוסה בפנים כמו במלונות. יצאנו מהדיון ואנחנו ממשיכים לדבר על המתווה". סגן שר הבריאות יואב קיש מתנגד בתוקף לישיבה בפנים. הוא התעקש על 30 בחוץ. שאשא-ביטון התנגדה: "לא יהיה", אמרה. היא קראה "בואו נעבוד לפי התו הסגול המחמיר".

 

משרד הבריאות מוכן לאשר 50 אנשים בחוץ. שאשא-ביטון התעקשה: "למה עד 50 לפי התו הסגול? עדיף לסגור אותם וזהו. לא מצליחה להבין איך ההחלטות מתקבלות. חוששת שמאבדים את הציבור. שהציבור לא מבין את ההגיון במה שאנחנו מבקשים״.

x