$
בארץ

התעשייה האווירית הקימה חברה בת בסינגפור - פרוטיאוס מערכות מתקדמות

תע"א ו-ST Engineering הסינגפורית הקימו חברה משותפת שתעסוק בשיווק טיל מתקדם נגד ספינות. לפני שנה חשף הצי הפיני שרכש מתע"א טיל כזה, גבריאל-5

אודי עציון 08:1016.07.20

פרוטיאוס מערכות מתקדמות, כך נקראת חברה שנרשמה לאחרונה בסינגפור, ולה שני בעלי מניות בחלוקה שווה: התעשייה האווירית מישראל, ו-ST Engineeing מסינגפור.

 

 

 

 

גבריאל 5 גבריאל 5 צילום: הצי הפיני

 

החברה החדשה, כך נרשם, תנצל את היכולות הטכנולוגיות המתקדמות של שתי חברות האם שלה, חטיבת המערכות והטילים של התעשייה האווירית וחברת ההנדסה הסינגפורית, כדי לשווק מערכות טילים ימיות, כולל הדור הבא של טילים נגד ספינות, שקיבל את הכינוי "בלו ספיר G5".

 

של בועז לוי, ראש חטיבת טילים וחלל בתעשייה האווירית של בועז לוי, ראש חטיבת טילים וחלל בתעשייה האווירית צילום: אוראל כהן

 

ישראל מעולם לא דיווחה רשמית על מערכת מערכות נשק למדינת האי, אך צבא סינגפור הציג בשנים האחרונות בתערוכות ומצעדים שורה של אמצעי לחימה מתוצרת ישראל, כמו מל"טי הרון מתוצרת התעשייה האווירית, מל"טי הרמס 450 מתוצרת אלביט ומערכת הגנה אווירית ספיידר מתוצרת רפאל.

 

התעשייה האווירית לא חשפה בשנים האחרונות טיל ים-ים מתקדם, אבל בשנה שעברה דיווח חיל הים הפיני כי רכש מהחברה טיל כזה, מדגם גבריאל-5. הפינים פרסמו תמונה ראשונה של הטיל, ומפרט וטכני שלו, לפיו הוא מונחה מכ"ם, בנוי להתמודד עם שיבושי לוחמה אלקטרונית ומסוגל לטוס במהירות תת קולית למרחק של 200 ק"מ. הפינים הזמינו בינתיים טילים בשווי 190 מיליון דולר.

x