$
בארץ

רפאל והתעשייה האווירית זכו בפרס ביטחון ישראל

הפרס יוענק לשלושה פרויקטים מסווגים של המוסד, צה"ל, שב"כ, ומפא"ת במשרד הביטחון; שר הביטחון גנץ: "זו הכרה בשם כל אזרחיות ואזרחי ישראל על המאמצים הכבירים, על ההשקעה והעבודה, ועל תרומתם לחוסנה של החברה הישראלית"

אודי עציון 18:5413.07.20

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, אישר היום את המלצות ועדת פרס ביטחון ישראל להעניק השנה (תש"ף) שלושה פרסים לפרויקטים ופעילויות שתרמו לביטחון המדינה. את הפרסים יעניק לזוכים נשיא המדינה ב-13 בספטמבר.

 

פרס ביטחון ישראל מוענק מאז 1958 ליחידים וגופים, בדרך כלל על פיתוח טכנולוגי. רובם הפרויקטים שזוכים בפרס לא נחשפים לציבור, או שנחשפים שנים רבות אחר-כך. השנה הוחלט להעניק ארבע פרסים, לשלושה פרויקטים ולאיש מוסד.

 

פרויקט של המוסד, רפאל, חיל האוויר ויחידת האיסוף המרכזית באגף המודיעין, שלפי תיאור ועדת הפרס "מקנה לצה"ל יכולות ייחודיות, בוצעו פריצות דרך טכנולוגיות והופגנו חזון יוצא דופן, יצירתיות ונחישות".

 

 

התעשייה האווירית התעשייה האווירית צילום: אבי מועלם

 

פרויקט נוסף, שפותח בתעשייה האווירית, בשיתוף עם חיל האוויר, מפא"ת במשרד הביטחון, רפאל ואלביט מערכות, "הפרויקט בוצע בתעוזה ונחישות גבוהים, התמודד עם פערי ידע טכנולוגיים חסרי תקדים ומאפשר קפיצת מדרגה ביכולות צה"ל".

 

פרויקט שלישי, פותח באגף המודיעין והשב"כ. "הפרויקט כולל פיתוחים חדשניים בתחומים מגוונים ותורם תרומה משמעותית לביטחון המדינה", נכתב בהודעת משרד הביטחון.

 

בנוסף, יוענק השנה פרס מפעל חיים לא' מהמוסד, על תרומה ארוכת שנים לביטחון המדינה ועל יזום פתרונות טכנולוגיים רבים, תוך הפגנת כישרון יוצא דופן, יצירתיות, סקרנות ותעוזה.

 

שר הביטחון, בני גנץ התקשר לזוכים לעדכן אותם, ואמר כי: "דווקא משום שעבודתם של הזוכים נעשית בחשאיות, אני גאה במיוחד להעניק להם הכרה בשם כל אזרחיות ואזרחי ישראל על המאמצים הכבירים, על ההשקעה והעבודה, ועל תרומתם לחוסנה של החברה הישראלית".

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר: "גם בימים מורכבים, אנחנו לא שוכחים לעצור ולהוקיר תודה לשומרי חומותינו בכל החזיתות. על הלילות הארוכים, על ימים, שבועות וחודשים של עבודה מתישה ומפרכת, ומאמצים בלתי נגמרים שמושקעים למען ביטחון המדינה, למען כולנו".

 

התעשייה האווירית זכתה בעבר בפרסי ביטחון ישראל על מטוס הכפיר, טילי הגבריאל, חץ-2 וחץ-3. רפאל זכתה בפרס על מערכת כיפת ברזל, מערכת מעיל רוח, טיל הפופאי, משפחת טילי האוויר-אוויר שלה. אלביט זכתה בפרס על מערכת צבא יבשה דיגיטלי, וביחד עם רפאל על מערכת גילוי המנהרות בעזה.

 

x