$
בארץ

ביום שבו הודיע על הגבלות: אדלשטיין חגג במסיבה עם עשרות מוזמנים

על פי דיווח ב"כאן", שר הבריאות חגג יום הולדת לרעייתו אירנה נבזלין בבית פרטי בנוכחות עשרות מוזמנים - באותו יום שבו הודיע יחד עם ראש הממשלה נתניהו על הגבלת התקהלויות ל-20 איש בלבד. האירוע התרחש לפני שההנחיות נכנסו לתוקף. אדלשטיין: "האירוע עמד בהנחיות"

ynet 20:4408.07.20

שר הבריאותיולי אדלשטיין חגג בשבוע שעבר יום הולדת לרעייתו אירנה נבזלין יום הולדת בבית פרטי בנוכחות עשרות מוזמנים, שעות לפני שהנחיות חדשות נכנסו לתוקף, כך דווח הערב בכאן. אדלשטיין הגיב וטען: "האירוע עמד בהנחיות".

 

 

 

מלשכתו של אדלשטיין נמסר בתגובה: "מדובר ברכילות זולה שאין לה קשר למציאות. כל התקנות וההנחיות מולאו כלשונן ובמלואן. רעיית השר חגגה את יום הולדתה ביום חמישי שעבר בשעה 18:00 בערב, בחצר פתוחה וגדולה, עם פחות מ-50 אנשים, בדיוק בהתאם להנחיות משרד הבריאות, החלטות הממשלה והצהרותיו של השר אדלשטיין, כפי שהיו באותה עת.

 

 

אירנה נבזלין יולי אדלשטיין  (ארכיון) אירנה נבזלין יולי אדלשטיין (ארכיון) צילום: רפי דלויה

 

"כבר בהזמנה הודגש שהאירוע ייערך בהתאם להנחיות המשרד, כולל מדידת חום בכניסה, עטיית מסכות, ריחוק והיגיינה. ואכן כך היה ובוצע באופן המחמיר ביותר. כמו כן, קרובי משפחה וחברים מבוגרים או מכל קבוצת סיכון ידועה אחרת התבקשו שלא להגיע כדי לא לסכנם".

 

"בכניסה לאירוע מדדו לכל אורח חום, נבדק שכל אורח עוטה מסכה ווידאו שהאורחים הם רק מבין רשימת המוזמנים. ביחד כל הנוכחים לא עלו על 50 איש. השר הגיע לקראת סיום האירוע לברך את רעייתו, בשעת לילה מאוחרת, לאחר שרוב המוזמנים הלכו. כל טענה שסותרת את דברים אלה מהווה לשון הרע. מדובר בניסיון אומלל לגרום לפגיעה באמון הציבור במערכת הבריאות. אנחנו בטוחים שהציבור חכם מכך".

 

נזכיר כי סגן שר הבריאות יואב קיש (הליכוד) תועד ביום שני אחר הצהריים בחדר הכושר של משכן הכנסת, זמן קצר לאחר שהממשלה החליטה לסגור את חדרי הכושר בגלל הזינוק בתחלואת הקורונה. במסיבת העיתונאים עם אדלשטיים נשאל על-ידי ynet על כך, והגיב: "ההמלצות של סגירת חדרי הכושר עדיין לא נכנסו לתוקפן ולכן לא היה שום אירוע של עבירות". קיש אמר: "אני ממליץ לציבור להמשיך אימונים בבית, חשוב לשמור על ספורט, אני ניצלתי את השעות האחרונות בפעילות ספורט".
x