$
בארץ

השרים רגב ואדלשטיין סיכמו: המזגנים יעבדו באוטובוסים

אתמול הוחלט שהנסיעות באוטובוסים יהיו ללא מזגנים ועם חלונות פתוחים, אך הדבר לא ישים משום שבכלים רבים אין אפשרות לפתוח חלונות

ליאור גוטמן 10:0707.07.20
בסיכום הבוקר (ג') בין שרת התחבורה מירי רגב לשר הבריאות יולי אדלשטיין, סוכם על הפעלת המזגנים באוטובוסים בתחבורה הציבורית. זאת לאחר שאתמול (ב) הממשלה ביקשה שהנסיעות יהיו עם חלונות פתוחים וללא הפעלת מזגנים - פעולה שהתבררה כלא ישימה טכנית בשל היעדר חלונות פתוחים ברוב כלי הרכב.

 

 

השרה רגב מסרה: "שמחה על הבשורה לנוסעים ולנהגים שיוכלו להשתמש בנוחות באוטובוסים. המחשבה על סגירת המזגנים הייתה גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה. משרד התחבורה ממשיך בגיבוש המתווה הסופי להפעלת האוטובוסים".

 

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, מסר בתגובה: "אנו שמחים ששרת התחבורה קיבלה את המלצות ארגון נהגי האוטובוסים בישראל והחליטה כי המזגנים ימשיכו לפעול באוטובוסים גם בקיץ הישראלי הלוהט. מגבלות על כמות הנוסעים הן אלה שיורידו את השתוללות נגיף הקורונה בתחבורה הציבורית"

 

 

חיטוי באוטובוס של חברת דן חיטוי באוטובוס של חברת דן צילום: מוטי קמחי

 

 

אמש פורסם כי מגבלות הקורונה החדשות על התחבורה הציבורית, שעליהן הוחלט אתמול - הגבלת מספר הנוסעים שוב ל-20 איש ואיסור על הפעלת מזגן - יידחו ב-24 שעות ולא ייכנסו לתוקף בבוקר. זאת במטרה לגבש מתווה חדש וסביר יותר.

 

בעקבות תגובות קשות מצד נוסעים וחברות האוטובוסים הוחלט במשרד התחבורה על העיכוב. "אין סיכוי להפעיל בישראל אוטובוסים ללא הפעלת מזגן ביולי ואוגוסט, זה עונש לנוסעים וסכנה לשלומו של הנהג", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל של אחת מחברות האוטובוסים הגדולות. "אין גם שום היגיון להגביל שוב את מספר הנוסעים באוטובוס ל-20, ואז ליצור תורים של עשרות אנשים חסרי סבלנות בתחנות".

x