שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רגב חנכה מחלף - בטקס שהתקיים בניגוד לכללים: "מצפה מכל נבחר ציבור לשמור על ההנחיות"

שרת התחבורה השתתפה באירוע לחניכת מחלף אשקלון צפון ואמרה שהטקס תוכנן על פי המגבלות שהיו תקפות אתמול. "אנחנו לא נמצאים בדיוק במגבלות שמשרד הבריאות הנחה. אנחנו צריכים להיות מצומצמים יותר. נכון שאנחנו בשטח פתוח, אבל צריך להיות פחות ופחות אנשים. בפעם הבאה אני אוודא שהדברים האלה קורים"

ליאור גוטמן ומתן צורי, ynet 16:3407.07.20

שרת התחבורה מירי רגב הודתה היום (ג') שהיא ואנשי המשרד לא עמדו בכללים שהממשלה שהיא חברה בה הכתיבה לשאר הציבור.

 

בהודעה של רגב שפורסמה לאחר השקת מחלף אשקלון היא טוענת ש"לפני זמן קצר השרה רגב חנכה את מחלף אשקלון צפון. הטקס תוכנן על פי מגבלות התו הסגול שהיו תקפות אמש ל-50 משתתפים". במילים אחרות, הכללים של אתמול לא עודכנו או זכו להתעלמות במהלך הטקס, שתוכנן להתקיים בנוכחות ראש הממשלה נתניהו שלא הגיע בפועל.

 

לפי רגב היא הנחתה "את חברת נתיבי ישראל להקפיד על הוראות משרד הבריאות ולשמור על ההנחיות גם אם יש שינויים בתקנות החירום בקבועי זמן קצרים", ומבחינתה הסיכום הוא ש"הוקפד באירוע על עטיית מסכות, בדיקות חום לנכנסים ושמירת ריחוק חברתי".

 

מה שלא מוסבר בהודעת השרה, כיצד חברת ממשלה לא מקפידה על ההנחיות לציבור של הממשלה שהיא חברה בה, בוודאי לאחר הדיונים שנערכו אתמול בנוגע למגבלות הנסיעה באוטובוסים.

 

מירי רגב בטקס חניכת המחלף באשקלון מירי רגב בטקס חניכת המחלף באשקלון צילום מסך: Youtube

 

 

במהלך הטקס, שהתקיים בהשתתפות ראש העיר תומר גלאם ומנכ״ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, אמרה רגב: "אנחנו לא נמצאים בדיוק במגבלות שמשרד הבריאות הנחה. אנחנו צריכים להיות מצומצמים יותר. נכון שאנחנו בשטח פתוח, אבל צריך להיות פחות ופחות אנשים. בפעם הבאה אני אוודא שהדברים האלה קורים". בהמשך לאמירה זו בחרה השרה לעדכן כי "...ואני אומרת לכם מה שאני רואה שזה קשה. אנשים לא שומרים ובסופו של יום יאלצו אותנו לקבל החלטה לחזור לסגר".

 

בהודעה שפרסמה רגב אחר הצהריים, היא מסרה כי היא "מצפה מכל נבחר ציבור שיעמוד על כך, שכל אחד ואחת מאיתנו ישמרו על הנחיות משרד הבריאות". לדבריה, "הגעתי לאירוע חשוב בו חנכנו מחלף חדש. במהלך האירוע הערתי על כך שלא הקפידו על הנחיות משרד הבריאות במלואן. אמשיך להקפיד ולוודא שבאירועים ישמרו על ההנחיות מוטלת עלינו חובה להעביר מסר לציבור של אחריות".

 

רגב, אורחת הכבוד בטקס פתיחת המחלף שהתבצע בשנים האחרונות תחת שרי תחבורה קודמים, בחרה להודות כי הטקס אינו מתנהל כחוק דווקא יום אחד לאחר שתושבי המדינה גילו שעסקים - שאך לא מזמן נפתחו - ייסגרו עקב ההתפרצות המחודשת של מגיפת הקורונה, ובשיאו של זעם אזרחי על ניהול מבלבל וקבלת החלטות לא עקבית של הממשלה.

 

"...אנחנו לא רוצים להגיע למצב של סגר", אמרה רגב. "...תאמינו לי, זה לא נעים, לא נעים לעולם התרבות, לעולם המסעדות, הברים, האולמות, זה לא קל וזה לא נעים. אבל מצד שני אנחנו חייבים קודם כול לשמור על הבריאות", הוסיפה. רגב הזכירה את נושא הגבלת הנסיעה באוטובוסים: "קצת יותר קשה (מהרכבת), קשה כי אנשים נוסעים אחד על השני ולא שומרים על ריחוק. אני רוצה לאפשר תחבורה ציבורית כי אני יודעת שלאנשים אין איך להגיע לעבודה. אבל גם הציבור צריך להבין שאי אפשר להגיע לתחנת אוטובוס בלי מסכה ובלי לשמור על מרחק.

 

"אני מקבלת תמונות מאנשים שמראים לי מה קורה באוטובוסים, לכן הנחיתי את אנשי משרדי ותוך 24 שעות נביא מתווה מוסכם עלינו ועל משרד הבריאות בעניין מתווה האוטובוסים, אבל דבר אחד ברור – המזגנים ימשיכו לעבוד באוטובוסים, אין דרך אחרת... אני מאמינה שעד סוף היום נוכל להביא את המתווה לידיעת הציבור".

 

רגב, שפתחה את דבריה בהודאה שלפיה האירוע אינו עומד בהגבלות הקבועות בחוק, סיימה במילים אלה: "לקראת סיום דבריי אני מבקשת מכם לשמור (על ההנחיות)".

x