שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עוד תביעה נגד קייזמן: "הדירה לא נרשמה על שמי ושועבדה לצד ג"'

פנסיונר טוען שרכש דירה בברלין מחברות הקשורות לעדי קייזמן, אך היא לא נרשמה על שמו. מדובר בעליית מדרגה לעומת תביעות קודמות נגד איש העסקים שהוגשו בין השאר על כך שהוא לא עמד בתשואה לה התחייב. היקף התביעה: כמיליון שקל

פנסיונר מישראל בשנות ה־70 לחייו הגיש ביום חמישי האחרון תביעה בהיקף כמיליון שקל נגד עדי קייזמן וחברות הקשורות אליו, בהן ברלין אספייר, ברלין אסטייט, ושובל רזידנשייל. התובע טוען כי רכש מאותן חברות דירה בברלין תמורת 215 אלף יורו אך למרות ששילם את מלוא התמורה, הדירה לא נרשמה על שמו ואף שועבדה לצד שלישי. בעקבות זאת, נטען בתביעה, הרוכש נותר ללא כספי ההשקעה וללא דירה - כך נודע לכלכליסט. התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אייל תושייה וצחי אוחיון לבית משפט השלום בתל אביב. 

 

עדי קייזמן עדי קייזמן צילום: אוראל כהן

 

בשונה משלוש תביעות בהיקף כולל של כ־5 מיליון שקל שהוגשו נגד קייזמן בחודשיים האחרונים על ידי רוכשי דירות בברלין, שבהן נטען בין השאר שלא קיבלו את התשואה שלה קייזמן התחייב בחוזה, הפעם מדובר באי רישום דירה על שם הקונה ובשעבודה לצד ג' — למרות שהתמורה בגינה שולמה במלואה על ידי הקונה ולצורך כך שבר לטענתו קופת גמל ונותר מול שוקת שבורה.

 

לאחרונה פורסם כי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג עזבו עם ילדיהם את הארץ ללוס אנג'לס. בתגובה טען קייזמן בפני ערוץ 12 כי "אנחנו לא משתמשים בביטויים עזבנו את הארץ. לקחנו פסק זמן. אני זמין ואעשה כל מה שצריך כדי לעמוד בכל המשימות". 

 

דירות בברלין (אילוסטרציה) דירות בברלין (אילוסטרציה)

 

בתביעה טוען הפנסיונר כי קייזמן הינו "הרוח החיה" מאחוריה החברות הנתבעות שרשומות בגרמניה כעוסקות בנדל"ן, וכי ניהל באופן אישי את המו"מ מול התובע ואף חתם על הסכם המכר עימו ב־2016. לטענתו בניגוד להבטחות קייזמן למשכתנא חלקית בגרמניה למימון הרכישה, נאלץ לבסוף לממנה במלואה מחסכונותיו, ולמרות זאת הדירה לא נרשמה על שמו בניגוד להתחייבות ואף שועבדה לגוף מממן בגרמניה.

 

בתחילת יוני הגישו איש העסקים מולי ליטבק, שהיה חברו של עדי קייזמן בעשור האחרון, תביעה ב־6 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד קייזמן. לטענת התביעה, כתב קייזמן לאחרונה לליטבק בווטסאפ: "המצב שלי מאוד מורכב ומסובך עם הרבה מאוד מוקדים פתוחים. לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה". בית המשפט הוציא צו עיקול לבקשת ליבטק נגד נכסי קייזמן עד לסך של 5.9 מיליון שקל.

 

מקייזמן נמסר בתגובה: "מדובר במסע הכפשות ולא בכדי נשלחה התביעה ראשית לכלי התקשורת. טרם קיבלנו את כתב התביעה. ככל שתביעה זו אכן הוגשה נמסור את תגובתנו בבית המשפט".

x